Nalewka z bzu na wódce

piękne i pachnące kwiaty-pomocnik w leczeniu! Spośród wielu rodzajów nalewek tylko nieliczne są używane tylko do leczenia, bez efektu rozweselającego. Wśród nich nalewka na bzy ma głównie zastosowanie zewnętrzne, ale można ją również przyjmować doustnie. Ta opcja jest klasyczna, o szerokim spektrum działania.
niebieskookaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 0 % 0 g
235 kcal
IG: 0 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 21 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić nalewkę na bzu? Przede wszystkim Zbierz bzy w ekologicznym miejscu, z dala od dróg. Każda część rośliny nadaje się do nalewki, ale większość składników odżywczych zawiera nieotwarte kwiaty i liście. Wiosną, w momencie pojawienia się, zbiera się pąki i pąki. Gałęzie z liśćmi i kwiatami są cięte latem. Lepiej zbierać przy suchej pogodzie, po deszczu z nadmiaru wilgoci zmniejsza się stężenie składników odżywczych. Weź wódkę wysokiej jakości.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Przygotowuję nalewkę na świeżych kwiatach bzu, należy je ostrożnie oddzielić. Odetnij gałęzie pąkami, które dopiero zaczynają kwitnąć, kiedy zaczną się kruszyć, będzie za późno. Do przepisu wystarczy szklanka kwiatów, wysuszyć pozostałe w cieniu i można je wykorzystać przez cały rok. Przechowuj suche bzy w płóciennych torebkach lub papierowych torebkach, okres przydatności do spożycia do 2 lat.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Z kwiatami bzu napełnij słoik lub butelkę potrzebnej objętości, wystarczy mi butelka 0,220 ml.napełnij do góry, ponieważ kwiaty są lekkie, aby nie wyskakiwały. Nie musisz ubijać.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Napełnij pojemnik wypełniony kwiatami wódką, aby kwiaty były całkowicie ukryte. Przykręć mocno pokrywkę i pozostaw na 3 tygodnie w ciemnym, chłodnym miejscu, ale nie w lodówce.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Po 21 dniach nalewka jest gotowa, przefiltruj ją przez drobne sito lub gazę. Wlać do czystej butelki, przechowywać w lodówce lub chłodnej spiżarni.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Zastosowanie nalewki z bzu jest dość szerokie, oto tylko niektóre. Nalewkę można stosować do okładów i balsamów na siniaki, otarcia, skręcenia - nakładać na 30 minut. Jak pocieranie przy bólu stawów. W przypadku migreny zwilż wacik i wytrzyj czoło i skronie. W przypadku dławicy piersiowej i zapalenia krtani rozcieńczyć 1 łyżkę. L na 100 ml wody i płukać gardło 5-6 razy dziennie. Podczas kaszlu przed snem pocieraj plecy, klatkę piersiową i stopy.

do nalewki możesz użyć dowolnej odmiany i koloru bzu. Liliowy ma właściwości lecznicze i jest ceniony w medycynie ludowej.

właściwości lecznicze bzu wynikają z bogatego składu chemicznego rośliny. Na szczególną uwagę zasługuje substancja syringin.

to dzięki syringinie nalewka ma wyraźne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

ale skład chemiczny zapewnia nalewkę z bzu i inne właściwości lecznicze:

*

* przeciwgorączkowe

* wykrztuśne

* przeciwdrobnoustrojowe

wewnątrz nalewki przyjmuje się 30-40 kropli, 3 razy dziennie, przed jedzeniem. Kurs trwa około miesiąca.

oprócz wielu przydatnych substancji, bzy mają również trujące-jest to kwas cyjanowodorowy.

dlatego istnieją ograniczenia, w niektórych przypadkach odbiór wewnętrzny przeciwwskazane :

* wiek dziecka

* ciąża i laktacja

* niewydolność nerek

* choroby żołądka i wątroby

* zaburzenia miesiączkowania

* indywidualna nietolerancja.

Uwaga! przed użyciem skonsultuj się z lekarzem, samoleczenie może być niebezpieczne.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Wódka - 235   kcal/100g

Podobne przepisy

Powiązane i dodatkowe kategorie: