napój z jęczmienia i żyta

Spróbuj pysznego napoju zbożowego-bardzo zdrowy! Napój z jęczmienia i żyta to świetna alternatywa dla tradycyjnej kawy. Napój orzeźwia i nie podnosi ciśnienia krwi. Składniki nie zawierają kofeiny, więc napój nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie-pomoże w walce z nadwagą, przyspieszy metabolizm, usunie toksyny z organizmu. Smak napoju nie jest ostry, bardzo przyjemny. Zapach jest lekki, nie natrętny. Napój zbożowy jest nawet zawarty w niektórych systemach żywienia wellness, więc można go bezpiecznie włączyć do swojej diety.
Mama•TimaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 14 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 86 % 6 g
34 kcal
IG: 50 / 0 / 50

metoda gotowania

czas gotowania: 1 D 1 h

napój z jęczmienia i żyta jest bogaty w wiele składników odżywczych, więc spektrum jego korzystnego działania na organizm jest bardzo szerokie:

- napój szybko się regeneruje, ponieważ zawiera dużo białka i węglowodanów;

- uspokaja układ nerwowy, poprawia sen, ma pozytywny wpływ na serce i naczynia krwionośne;

- pomaga w kompleksowym leczeniu wątroby i nerek, ma wyraźne działanie żółciopędne, normalizuje mikroflorę jelitową.

ze względu na powyższe korzystne właściwości napój można pić osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, a także wszystkim w celu zapobiegania. W razie potrzeby możesz wypić do 4 filiżanek tego napoju dziennie.

1. Wlej żyto i jęczmień do miski, zalej zimną wodą, umyj. Następnie spuść brudną wodę. Więc umyć zboża kilka razy, aż do czystej wody.

2. Ponownie napełnij czyste składniki zimną wodą, pozostaw do zaparzenia na jeden dzień. Po upływie określonego czasu spuść wodę i włóż ziarna do rondla i napełnij czystą przefiltrowaną wodą.

3. Wysyłamy patelnię do ognia i doprowadzamy do wrzenia. Gdy tylko ziarna zaczną pękać, zdejmij patelnię z ognia, spuść wodę. Kładziemy jęczmień z żytem na ręczniku papierowym, suszymy.

4. Przygotowane zboża smażymy na żeliwnej patelni przez 2 minuty. W tym procesie mieszamy. Patelnia powinna być całkowicie sucha, bez kropli oleju.

5. Następnie zmiel ziarna na proszek za pomocą młynka do kawy. Mieszaninę przechowujemy w suchym miejscu w szczelnym pojemniku.

6. Wlej jedną łyżkę proszku do rondla, zalej gorącą wodą. Wysyłamy rondel do ognia, gotujemy napój przez dwie minuty. Następnie zdejmij patelnię z ognia, przykryj pokrywką. Nalegaj 2-3 minuty.

pij dla zdrowia!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Żyto (całe ziarno) - 334   kcal/100g
  • Cała mąka żytnia - 357   kcal/100g
  • Średnia mąka żytnia - 350   kcal/100g
  • Ciemna mąka żytnia - 327   kcal/100g
  • Kasza Żytnia - 354   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Jęczmień - 288   kcal/100g

Podobne przepisy