skład / składniki
metoda gotowania
aby przygotować ten napój, musisz wziąć pełną odpowiedzialność za jakość ziaren. Powinny być lekkie, bez śladów zepsucia i uroku. Każda wada może niekorzystnie wpłynąć na smak gotowego napoju jęczmiennego.
1. Wlej ziarna jęczmienia na czystą, suchą patelnię. Wysyłamy patelnię do ognia. Ziarna są suszone i smażone do brązowawego koloru. W ten sposób jęczmień pęcznieje, niektóre ziarna pękają, wydając lekko trzaskający dźwięk. Aby ziarna się nie paliły, stale je mieszamy.
2. Smażone ziarna są chłodzone, a następnie mielone na proszek. Można to zrobić za pomocą młynka do kawy. Ziarna nie mogą być mielone, jest to opcjonalne.
3. Wlej proszek do czajnika, zalej wrzącą wodą. Zamknij pokrywkę, zawiń w ręcznik. Nalegaj przez 5-7 minut. Jeśli ziarna nie są kruszone, wkładamy je do rondla, zalewamy wrzącą wodą, wysyłamy do ognia. Gotuj przez dwie do trzech minut.
4. Po upływie określonego czasu filtrujemy napój. Aby to zrobić, przefiltruj go przez sito lub przez kawałek gazy złożony w kilku warstwach.
5. Dodaj miód do napoju, wymieszaj. Schłodzić jęczmień do temperatury pokojowej, a następnie schłodzić w lodówce. W razie potrzeby można go pić na ciepło lub nawet na gorąco.
napój doskonale tonizuje, orzeźwia, wypełnia ciało witalną energią.
ten sam napój można przygotować ze słodu jęczmiennego. Są to kiełkowane, a następnie suszone ziarna jęczmienia. Napój tego rodzaju jest bardzo przydatny, dobrze oczyszcza krew, poprawia metabolizm. Starożytni lekarze używali takiego napoju do celów leczniczych.
więc pij z przyjemnością i bądź zdrowy!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Miód - 400 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Jęczmień - 288 kcal/100g