glistnik na surowicy

przygotuj napój leczniczy! I leczy i gasi pragnienie! Glistnik na serwatce to słynny napój, który jest również nazywany kwasem Bolotova. Jego smak jest słodko-kwaśny, dość przyjemny, z goryczką. Dobrze gasi pragnienie, ale przede wszystkim służy do oczyszczania, uzdrawiania organizmu, leczenia różnych dolegliwości. Gotowanie nie jest trudne, ale musisz być cierpliwy.
gartsunAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 8 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 92 % 11 g
48 kcal
IG: 55 / 0 / 45

metoda gotowania

Czas gotowania: 21 D

1. Wlej serwatkę mleczną - trzy litry do odpowiedniego pojemnika do gotowania. Możesz użyć zwykłego trzylitrowego słoika.

2. Dodaj granulowany cukier do serwatki, wymieszaj.

3. Następnie przychodzi kolej na glistnik, który można stosować zarówno świeży, jak i suszony. Zimą glistnik można kupić w aptece, latem można go samodzielnie zebrać. Glistnik musi wziąć pełną szklankę. Potrzebujemy również czystej gazy złożonej w dwóch warstwach. Glistnik zawijamy w gazę i zanurzamy w mieszance cukru i serwatki. Dociskamy do dna jakimś ciężarem, na przykład możesz użyć łyżeczki, którą najpierw musisz zalać wrzącą wodą.

4. Teraz włóż śmietanę do pojemnika z przyszłym kwasem chlebowym. Należy to zrobić, ponieważ niezbędne bakterie mogły umrzeć po podgrzaniu (podczas gotowania twarogu). Bez tych bakterii kwas chlebowy nie zadziała. Śmietanę najlepiej stosować z niewielkim procentem tłuszczu.

5. Przykryj pojemnik podwójną warstwą gazy, a następnie umieść w ciemnym miejscu. Temperatura pokojowa. Zostawiamy tam słoik na tydzień.

6. Podczas stania na dnie puszki pojawi się osad. Wlej płyn do innego słoika bez wpływu na osad. Oznacza to, że spuszczamy około dwóch litrów, dodajemy litr świeżej serwatki. Nie potrzebujemy już pozostałego osadu - można go po prostu wlać do zlewu. Ponownie zamknij słoik i pozostaw na kolejne dwa tygodnie.

6. Kiedy minie czas, napój można wypić. Jest przechowywany w lodówce przez długi czas. Pokrywę należy szczelnie zamknąć. Taki napój jest przyjmowany, zaczynając od minimalnych dawek-nie więcej niż łyżka stołowa pół godziny przed posiłkiem. Stopniowo ilość napoju można zwiększyć, doprowadzając do 100 ml. napój przyjmuje się przez dwa tygodnie raz w roku.

dobrego zdrowia!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Śmietana 30% tłuszczu - 340   kcal/100g
  • Śmietana 25% tłuszczu - 284   kcal/100g
  • Śmietana 20% tłuszczu - 210   kcal/100g
  • Śmietana 10% tłuszczu - 115   kcal/100g
  • Śmietana - 210   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Serum - 31   kcal/100g
  • Glistnik - 12   kcal/100g

Podobne przepisy