bimber z piwa

masz przeterminowane piwo? Zrób z niego mocny napój! Możliwe jest przygotowanie bimberu z piwa. A smak takiego alkoholu jest całkiem dobry, choć może niezbyt wyrafinowany i wyrafinowany. Jeśli więc dostępne jest przeterminowane piwo, dlaczego nie użyć go i zrobić mocnego napoju alkoholowego? Wystarczy postępować zgodnie z tym przepisem krok po kroku. Ale oczywiście piwo nie powinno być zepsute, w przeciwnym razie smak napoju będzie nieprzyjemny.
MichałAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 5 g
46 kcal
IG: 100 / 0 / 0

metoda gotowania

Czas gotowania: 3 D 5 h 40 min

lepiej jest używać żywego piwa do robienia bimbru, ale w zasadzie każda odmiana będzie działać. Co więcej, ostateczny smak bimbru nie będzie się zbytnio różnić.

więc przystępujemy do gotowania, dla którego całe piwo wlewa się do alembiku, dobrze wymieszaj, aby pozbyć się bąbelków. Następnie odstawiamy piwo na godzinę, nie zamykając kostki pokrywką-zostawiamy ją otwartą . Następnie podłączamy alembik do bimbru, ogrzewamy na małym ogniu. Destylujemy całe piwo. W rezultacie otrzymujemy 600 ml płynu, zadowolony silny-do 40 stopni.

więc przychodzi kolej na ponowną destylację. Aby to zrobić, rozcieńczamy płyn uzyskany po pierwszej destylacji wodą, w wyniku czego siła płynu powinna wynosić około 20 stopni, wlewamy go do kostki destylacyjnej. Pierwsze 10% płynu wlewa się do zlewu - ta część nie nadaje się do picia. Następnie zbieramy tak zwane "ciało" - kończymy zbieranie, gdy siła w strumieniu będzie mniejsza niż 40%. Po drugiej destylacji z reguły pozostaje około 400 ml płynu. Jego siła wynosi do 50%.

teraz filtrujemy bimber, do czego użyjemy węgla drzewnego. Możesz wziąć kokos lub węgiel drzewny. Budujemy filtr, zwykle odbywa się to w następujący sposób: dno jest odcinane od plastikowej butelki, a warstwa waty lub wacików jest umieszczana w szyjce. Węgiel wylewa się na wierzch w ilości 50 gramów na litr. Następnie bimber przechodzi przez filtr, który należy wyczyścić. Węgiel drzewny wchłania pozostałości olejów fuzlowych.

filtrowany bimber trzymamy w zamkniętym pojemniku w chłodnym ciemnym miejscu przez 3 dni, pole, w którym można go wypróbować. Smak i zapach napoju jest specyficzny, ale wiele osób go lubi.

udanych eksperymentów!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Piwo jasne - 50   kcal/100g
  • Piwo bezalkoholowe - 33   kcal/100g
  • Mocne piwo - 150   kcal/100g
  • Piwo ciemne - 74   kcal/100g
  • Piwo - 50   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Węgiel - 120   kcal/100g

Podobne przepisy

Powiązane i dodatkowe kategorie: