skład / składniki
metoda gotowania
kolor lipy najlepiej jest przyjmować świeży, ale suszony jest również odpowiedni poza sezonem. Suszone kwiaty będą potrzebować tej samej ilości - łyżeczka ze zjeżdżalnią. Miód może być również używany jako świeży lub nie. Ale oczywiście najlepszy wynik pod względem aromatu i smaku będzie, jeśli zarówno kwiaty, jak i miód będą świeże. Bimber musi być używany wysokiej jakości.
włóż kolor lipy do szklanej butelki lub słoika, a następnie napełnij go bimberem. Następnie pojemnik jest hermetycznie zamknięty i usuwany w ciemnym miejscu, aby nalegać na 7-10 dni. Nie trzeba usuwać przyszłej nalewki w chłodnym czasie, optymalna temperatura pomieszczenia wynosi 21-23 stopnie Celsjusza. Podczas gdy bimber jest podawany, raz dziennie energicznie go wstrząsamy. Można i raz na dwa dni.
po upływie określonego czasu filtrujemy ciecz przez gazę złożoną w kilku warstwach.
w małym rondlu połącz miód lipowy i wodę, podgrzej trochę w łaźni wodnej, mieszając. Mieszaj, aż miód całkowicie się rozpuści. Ważne jest, aby nie podgrzewać mocno miodu, aby nie stracił użytecznych właściwości. Temperatura miodu po podgrzaniu nie powinna przekraczać 60 stopni. Pozwól mieszaninie miodu i wody całkowicie ostygnąć.
wlej mieszaninę miodu do pojemnika z zaparzonym bimberem, wymieszaj, a następnie ponownie szczelnie zamknij i usuń, aby zaparzyć przez 5 dni. W ciemnym miejscu temperatura tym razem powinna być niższa. Możesz usunąć nalewkę do piwnicy lub lodówki.
po upływie czasu spuszczamy nalewkę z osadu, który pojawi się na dnie. Dodatkowo filtrujemy aromatyczny napój przez warstwę waty. Dzięki temu napój będzie przezroczysty.
zamykamy Pojemnik nalewką i przechowujemy w piwnicy. Taki napój jest przechowywany przez długi czas, ale nie dłużej niż pięć lat.
pyszne drinki!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Miód - 400 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Kwiaty lipy - 0 kcal/100g
- Bimber - 295 kcal/100g