skład / składniki
metoda gotowania
główna różnica między tym przepisem a klasycznym polega na tym, że do przygotowania glazury nie będą potrzebne białka (i same jajka). Ponieważ popularna metoda glazury białkowej wykorzystuje surowe jajka, wielu obawia się zarażenia salmonellozą. Ten przepis wyklucza taką możliwość. Ponadto taki lukier, który zawiera żelatynę, okazuje się bardziej trwały i nie pęka z czasem, stojąc na świeżym powietrzu.
przede wszystkim należy przygotować samą żelatynę. Aby to zrobić, wlej go do jakiejś filiżanki i zalej 1/3 czystej wody pitnej. Pozostaw na chwilę, aż puchnie. Na powierzchni powinny tworzyć się kulki żelowe.
podczas gdy żelatyna pęcznieje, możesz zrobić syrop cukrowy. Aby to zrobić, umieść cały cukier puder w małym rondlu, zalej pozostałą częścią wody pitnej, umieść na kuchence i na małym ogniu doprowadzaj mieszaninę do jednorodnej masy. Jednocześnie, aby cukier się nie przypalił, a mieszanina okazała się jednorodna, konieczne jest ciągłe mieszanie syropu cukrowego.
następnie zdejmij syrop cukrowy z ognia i lekko ostudź. Wlej syrop cukrowy do miski miksera i dodaj tam spuchniętą masę żelatynową. Dodaj trochę waniliny, aby uzyskać przyjemny smak przyszłego lukru. Następnie wlej kilka kropli soku z cytryny (najlepiej świeżo wyciśniętego) i dobrze wymieszaj wszystkie składniki razem.
następnie musisz ubić tę mieszaninę mikserem. Najpierw z małą prędkością, stopniowo zwiększając moc. Musisz ubijać, aż w misce utworzy się śnieżnobiała glazura o pożądanej gęstości.
gotowy lukier należy natychmiast rozprowadzić na maślanych domowych ciastach. W przeciwnym razie może zamarznąć i będzie to już bardzo problematyczne.
piękne kulinarne arcydzieła!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Żelatyna - 355 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Sok z cytryny - 16 kcal/100g
- Wanilina - 288 kcal/100g
- Cukier puder - 374 kcal/100g