marynowany imbir do sushi

idealny dodatek do tradycyjnego japońskiego Dania. Marynowany imbir do sushi nie jest trudny do przygotowania, ale przygotowanie tego przepisu zajmuje kilka dni. Tyle czasu potrzeba, aby korzeń imbiru zaparzył się na zimno, a jego smak stał się szczególnie jasny, świeży i niezapomniany. Marynowany imbir jest przechowywany w lodówce przez długi czas - przez trzy miesiące.
saga♫♪♫♪Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 6 g
31 kcal
IG: 71 / 0 / 29

metoda gotowania

czas gotowania: 3 D 1 h

oczywiście istnieją przepisy na przygotowanie marynowanego korzenia imbiru, gdy nie trzeba czekać kilku dni, ale wystarczy tylko kilka godzin. Ale to właśnie ten przepis jest najbardziej popularny w krajach wschodnich.

marynowany imbir podawany jest do bułek i sushi wraz z wasabi i sosem sojowym. Kawałek imbiru należy zjeść przed rozpoczęciem posiłku, aby odświeżyć kubki smakowe. Ponadto zaleca się, aby po każdej bułce (sushi) zjeść kolejny kawałek imbiru.

a teraz przejdźmy do przygotowania "Gary", jak nazywa się tę przekąskę w Japonii. Główna różnica między tym przepisem polega nie tylko na użyciu wódki ryżowej i wina ryżowego, ale także na tym, że marynujemy cały korzeń imbiru i kroimy go na talerze przed podaniem.

przejdź do gotowania. Aby to zrobić, dokładnie umyj i wysusz świeży korzeń imbiru, usuwając cienką warstwę skóry. W tym czasie podpalamy mały rondel z wodą i doprowadzamy do wrzenia. Gdy woda się zagotuje, opuść do niej obrany korzeń imbiru, poczekaj minutę, a następnie usuń i osusz korzeń czystym ręcznikiem. Po umieszczeniu go w szklanym pojemniku (można również użyć ceramiki).

wlej sake, Mirin do małego rondla, wlej granulowany cukier, wymieszaj i rozpal na wolnym ogniu. Doprowadzamy zawartość rondla do wrzenia, ciągle mieszając. Gdy płyn się zagotuje, zdejmij patelnię z ognia. Wszystkie kryształy cukru powinny się całkowicie stopić. Czekamy, aż powstały syrop ostygnie do temperatury pokojowej.

wlać korzeń imbiru syropem, szczelnie przykryć pokrywką i schłodzić przez trzy dni. Po określonym czasie korzeń imbiru będzie gotowy do podania. Pozostaje tylko pokroić go na talerze.

smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Imbir - 80   kcal/100g
  • Imbir suchy - 347   kcal/100g
  • Imbir marynowany - 51   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Sake - 50   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Wino ryżowe - 256   kcal/100g

Podobne przepisy