skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj składniki na dżem. Wiśnie na dżem z żelatyną lepiej jest przyjmować słodkie odmiany, dobrze dojrzałe, ale nie Dojrzałe. Jagody w dżemie pozostają nienaruszone, więc powinny być świeże, bez wgnieceń, uszkodzeń. Dobrze myjemy jagody wiśni pod bieżącą wodą, usuwamy liście, gałązki, zgniłe owoce, wrzucamy wiśnie do durszlaka. Pozwól wodzie spłynąć, a jagody wyschną.
Krok 2:
Żelatynę napełnij zimną przegotowaną wodą i pozwól jej pęcznieć, pozostaw na 15 minut. W międzyczasie zasypiamy wiśnie cukrem, podpalamy i doprowadzamy do wrzenia, ciągle mieszając. Gotuj dżem przez około 5 minut. Usuwamy piankę powstałą na powierzchni.
Krok 3:
Wlej część syropu wiśniowego do miski z żelatyną, wymieszaj, wlej do metalowej miski i podpal. Doprowadzić mieszaninę do wrzenia i gotować przez 5 minut, ciągle mieszając, aby żelatyna się rozpuściła.
Krok 4:
Wlej roztwór żelatyny do miski z dżemem wiśniowym, dobrze wymieszaj, aby galaretka połączyła się z syropem wiśniowym i nasyciła jagody. Ponownie włącz ogień, zagotuj mieszaninę, zdejmij z ognia. Z góry przygotujemy słoiki na dżem. Lepiej jest wziąć małe słoiki. Sterylizujemy je w dowolny dogodny sposób: w łaźni wodnej lub w piekarniku. Zagotuj pokrywki do słoików.
Krok 5:
Natychmiast układamy dżem w słoikach, aby jagody były pokryte syropem. Zwijamy słoiki pokrywkami. Odwróć słoiki do góry nogami, zawiń je ciepłym kocem i pozwól im całkowicie ostygnąć. Odkładamy do przechowywania w chłodnym miejscu. Przed podaniem słoik z dżemem lub po umieszczeniu go w misce należy trzymać w lodówce, aby galaretka zamarzła. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Wiśnia kwaśna - 52 kcal/100g
- Wiśnia słodka - 64 kcal/100g
- Wiśnia suszona - 292 kcal/100g
- Wiśnia konserwowa - 61 kcal/100g
- Żelatyna - 355 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g