Chuda marynata z jęczmieniem perłowym i piklami

pyszne, obfite, bardzo lekkie, bezmięsne! Chuda marynata z jęczmieniem perłowym i piklami to prawdziwa uczta! Zupa jest gęsta, bardzo satysfakcjonująca i niezwykle zdrowa. Podawaj na rodzinny obiad w dni postu i nie tylko.
PerłaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 9 % 1 g
tłuszcze 27 % 3 g
węglowodany 64 % 7 g
56 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować marynatę z jęczmieniem perłowym i piklami bez mięsa? Przygotuj wszystkie wskazane produkty. Ogórki mogą być marynowane do smaku. Zwykle gotuję chudą zupę z piklami. Z podanej liczby składników dostałem gęstą zupę. Jeśli lubisz bardziej płynne zupy, zmniejsz ilość jęczmienia i ziemniaków lub zwiększ ilość wody.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Kilka razy opłucz jęczmień perłowy do czystej wody. Następnie kaszę można namoczyć lub natychmiast przystąpić do dalszego gotowania(w tym przypadku konieczne jest gotowanie kaszy nieco dłużej niż wskazano w przepisie). Zalej jęczmień zimną wodą i pozostaw w ten sposób na 30-40 minut.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    W tym czasie zajmij się innymi produktami. Obierz cebulę, marchewkę i czosnek. Opłucz wszystko razem z pomidorami w zimnej wodzie i osusz. Pomidora można obrać do woli, Zwykle tego nie robię. Pokrój marchewki w małe kostki lub paski, posiekaj cebulę i czosnek tak drobno, jak to możliwe. Posiekaj pomidora w dowolny dogodny dla siebie sposób (plasterki, kostki itp.).

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Na patelni z grubym dnem rozgrzej niewielką ilość oleju roślinnego. Wyślij cebulę i marchewkę do smażenia.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Po 1-2 minutach dodaj pomidora i czosnek do smażenia. Mieszając, pozostaw na patelni na kolejne 3 do 5 minut.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wyślij jęczmień do rondla, zalej niewielką ilością wody i gotuj do połowy. Zajmie ci to 20-25 minut. Spuść pozostałą wodę.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Pokrój ogórki kiszone w małe kostki.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Wyślij jęczmień i ziemniaki pokrojone w kostkę lub kostki na patelnię.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Wlej określoną ilość wody i umieść na kuchence. Po ugotowaniu zmniejsz płomień do umiarkowanego i gotuj pod przykryciem przez 10 minut. Lekko otwórz pokrywę, aby umożliwić ucieczkę pary.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Wyślij smażenie, liść laurowy i ogórki na patelnię. W razie potrzeby wlej niewielką ilość solanki z ogórków. Wszystko wymieszaj i gotuj przez kolejne 10-20 minut (do miękkości ogórków). Spróbuj zupy na sól, w razie potrzeby dodaj sól i dodaj szczyptę ulubionych przypraw. Wyłącz kuchenkę, przykryj patelnię i pozwól jej parzyć przez chwilę.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Marynata jest gotowa. Zaoferuj każdemu na talerzu świeże zioła, drobno posiekane i zmielony czarny pieprz.

do przygotowania chudej marynaty można użyć wywaru warzywnego zamiast wody.

zupa jest pyszna ze śmietaną.

smacznego!

ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej.  W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".

jak łatwo zdjąć skórkę z pomidorów? Umyj je, wykonaj nacięcia na krzyż ostrym nożem. Zanurz we wrzącej wodzie na 1-2 minuty. Wyjmij, lekko ostudź i zdejmij skórkę. 

pomidory w tym przepisie można zastąpić keczupem, pomidorami we własnym soku lub koncentratem pomidorowym. Wybierz proporcje do smaku.

jak wybrać idealny garnek do zupy, przeczytaj artykuł o patelniach.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Ziemniaki Dojrzałe - 80   kcal/100g
  • Pieczone ziemniaki - 70   kcal/100g
  • Tłuczone ziemniaki - 380   kcal/100g
  • Ziemniaki gotowane - 82   kcal/100g
  • Ziemniaki w mundurkach - 74   kcal/100g
  • Ziemniaki smażone - 192   kcal / 100g
  • Pomidory - 23   kcal/100g
  • Kasza perłowa - 340   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal / 100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Przyprawy suche - 240   kcal/100g
  • Pikle - 11   kcal/100g

Podobne przepisy