Gruzińskie ogórki na zimę

fajna wersja pikantnego półfabrykatu na zimę! Gruzińskie ogórki w soku pomidorowym z suchą adżiką to opcja dla tych, którzy lubią gorąco! Bardzo podobała mi się ta wyspiarska, słodko-kwaśna przekąska o charakterystycznym smaku i aromacie gruzińskiej adżiki. Myślę, że zimą będzie bardzo serdecznie!
UnicornSteakAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 9 % 1 g
tłuszcze 27 % 3 g
węglowodany 64 % 7 g
60 kcal
IG: 43 / 0 / 57

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 45 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić Gruzińskie ogórki? Przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Weź marynowane ogórki (gęste i kolczaste). Mam różne czerwone i pomarańczowe pomidory, ale to absolutnie nie ma znaczenia! Umyj warzywa pod bieżącą wodą. Suchą adżikę można znaleźć zarówno na półkach sklepowych, jak i na wadze na rynku. Jeśli masz esencję octu, rozcieńcz ją wcześniej do 9% octu zgodnie z instrukcją na butelce.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Zmiel pomidory na puree w dowolny dogodny sposób: przez maszynę do mięsa lub blender. Przenieś mieszaninę do rondla z grubym dnem.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Umieść puree na małym ogniu i mieszając zagotuj. Gdy mieszanina się zagotuje, dodaj sól, cukier i olej słonecznikowy. Gotuj puree przez kolejne 15 minut.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    W tym czasie pokrój ogórki w plastry o wysokości 5-7 mm.i wyślij je na patelnię. Dodaj dziewięcioprocentowy ocet. W tym momencie może się wydawać, że jest za dużo ogórków, ale tak powinno być! Ogórki nadal oddają swój płyn.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Dodaj suchą Adjikę i drobno starty czosnek. Przystawka powinna być pikantna, ale ilość przypraw może i powinna! dostosować do własnego gustu, trzeźwo oceniając możliwości swojego organizmu :)

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Gotuj ogórki przez kolejne 10-15 minut, aż zmienią kolor. Jeśli gotujesz dłużej, ogórki nie będą chrupać.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    W tym czasie musisz mieć czas na umycie i sterylizację słoików. Zwykle to robię. Wlewam do każdego centymetra zwykłej wody z kranu i podgrzewam w kuchence mikrofalowej przez 3 minuty przy mocy 800 watów. Woda powinna się zagotować. Po prostu zalej pokrywki wrzącą wodą.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Rozłóż przekąskę na słoikach, wypełniając je szyjką. Im mniej miejsca w banku, tym lepiej.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Zakorkuj słoiki pokrywkami, Odwróć dnem do góry, przykryj ciepłym kocem i pozostaw w temperaturze pokojowej do całkowitego ostygnięcia. Następnie możesz usunąć przedmiot do przechowywania w spiżarni.

przyjemna pod każdym względem przekąska! Przy określonej ilości czosnku i Adjiki okazuje się ostry, ale nie za dużo. W każdym razie wiele będzie zależeć od początkowej ostrości samej Adjiki.

smacznego!

pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.

jeśli dopiero zaczynasz konserwować, masz niewielkie doświadczenie w domowych przygotowaniach, lepiej być bezpiecznym i sterylizuj słoiki z warzywami, nawet jeśli przepis mówi inaczej . Gwarantuje to, że puszki nie puchną podczas procesu przechowywania, jeśli zrobiłeś coś złego, nie zgłosiłeś/nie przeniosłeś czegoś lub nie naruszyłeś technologii.
pamiętaj, że banki puchną częściej z jednego powodu: tworzą w nich nadmiar gazów . A te z kolei pojawiają się, ponieważ są uwalniane przez mikroorganizmy uwięzione w obrabianym przedmiocie .
w każdym razie, wzdęcia puszek nie mają nic wspólnego z jakością przepisu, zgodnie z którym zostały już pomyślnie przygotowane.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Pomidory - 23   kcal/100g
  • Ogórki świeże - 15   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Ocet winny (3%) - 9   kcal/100g
  • Ocet 9% - 11   kcal/100g
  • Ocet balsamiczny - 88   kcal/100g
  • Ocet jabłkowy - 14   kcal/100g
  • Ocet - 11   kcal/100g
  • Adjika - 59   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Olej słonecznikowy - 898   kcal/100g
  • Rafinowany olej słonecznikowy - 899   kcal/100g

Podobne przepisy