bimber z soku brzozowego

Naturalny, domowy bimber z soku brzozowego! Domowy bimber z soku brzozowego jest całkowicie naturalnym produktem, bez szkodliwych substancji i olejów fuzlowych. Przygotowanie takiego napoju wcale nie jest trudne-najważniejsze jest posiadanie bimbru!
Natalia CybulskaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 24 g
99 kcal
IG: 20 / 0 / 80

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 16 d
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Bimber z soku brzozowego ma sens, jeśli masz kilka litrów takiego soku. Jeśli sam zbierasz sok, zbieraj sok jak najwyżej od ziemi wzdłuż pnia drzewa - taki sok jest znacznie słodszy. Aby przygotować zacier zamiast wody, weź sok brzozowy. Drożdże są świeżo prasowane, można je zastąpić drożdżami winnymi.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Rozbij drożdże na kawałki, dodaj łyżkę cukru.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Rozcieńczyć ciepłą wodą (temperatura nie przekracza 40 stopni, aby utrzymać aktywność drożdży). Ponadto woda powinna być niefiltrowana i niezabutylowana.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wlej sok brzozowy do pojemnika fermentacyjnego.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Poczekaj, aż drożdże utworzą piankową czapkę i wlej do pojemnika na zacier.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wymieszaj.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Dodaj cukier, ponownie wymieszaj.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Załóż jednorazową rękawicę na wierzch lub załóż uszczelkę wodną. Usuń w ciemnym, nie zimnym miejscu, w którym temperatura wynosi 20-25 stopni i pozostaw na 10-16 dni.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Gdy rękawica zostanie napompowana-rozpoczęła się fermentacja. Może trwać do trzech tygodni. Gdy tylko rękawica zostanie opróżniona, zacier jest gotowy do destylacji. Nie trzeba go filtrować, ponieważ nie ma w nim dużych frakcji.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Zmontuj bimber zgodnie z instrukcją. Jeśli twój model jest przewidziany, podłącz węże zimnej wody.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Wlej zacier do bimbru. Postaw go na ogniu. Gdy temperatura osiągnie 70 stopni, włącz zimną wodę, aby ostygła. Podczas procesu destylacji nie należy podgrzewać powyżej 80 stopni. Zbierz bimber do słoika. Po pierwszej destylacji bimber jest gotowy do użycia, ale ma jasny bimberowy smak i aromat. Dlatego, aby uzyskać czystszy produkt, polecam drugą destylację.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Aby to zrobić, rozcieńczyć powstały bimber czystą wodą do siły 20 stopni. Jeśli nie masz alkoholometru, weź 400 ml czystej wody na 1 litr bimbru. Wlać do bimbru i powtórzyć procedurę destylacji, ale należy pamiętać, że pierwsze 100 ml i ostatnie 100 ml nowo uzyskanego bimbru należy wlać - jest to najbardziej szkodliwa substancja, którą można nawet zatruć. Resztę powstałego samego wlać do butelek i pozostawić na kilka dni.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Możesz zabarwić bimber kroplą herbaty. Ale bardziej podoba mi się czysty i przezroczysty jak łza! Przestrzegaj środka podczas picia alkoholu!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Sok brzozowy - 24   kcal/100g
  • Świeże drożdże - 109   kcal/100g

Podobne przepisy

Powiązane i dodatkowe kategorie: