skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować bulion kostny? Potrzebujemy małego zestawu składników-kości, korzeni i przypraw. Jeśli używasz zamrożonych Kości, należy je najpierw rozmrozić-najlepiej zostawić je na noc w lodówce i użyć następnego dnia.
Krok 2:
Bardzo dokładnie umyj kości i mięso - konieczne jest usunięcie krwi i innych zanieczyszczeń i zanieczyszczeń. Możesz lekko zeskrobać kości. Następnie włóż kości do garnka i napełnij zimną wodą.
Krok 3:
Sól i umieść na małym ogniu. Gdy bulion zacznie się lekko gotować, usuń piankę łyżką cedzakową i zmniejsz ogień do prawie niskiego poziomu. Przykryj pokrywką, pozostawiając szczelinę na ucieczkę pary. Ostrożnie usuń pianę, im czystszy bulion, tym lepsza będzie jego jakość i dłuższy okres przydatności do spożycia.
Krok 4:
Po kilku godzinach, gdy bulion jest już dobrze ugotowany, dodaj warzywa. Pokrój marchewki na duże kawałki i zanurz w bulionie. Gdybyś gotował bulion warzywny, warzywa należałoby pokroić tak drobno, jak to możliwe, ale nie dotyczy to bulionów mięsnych.
Krok 5:
Dodaj cebulę. Jeśli masz dużą cebulę, pokrój ją na 4 części, średnią na 2, to wystarczy. Jeśli gotujesz brązowy bulion, warzywa można wstępnie usmażyć lub upiec z kośćmi - smak bulionu stanie się bogatszy.
Krok 6:
Dodaj korzeń pietruszki. Przykryj bulion i pozostaw do gotowania na wolnym ogniu przez kolejną 1 godzinę. Następnie dodaj pieprz i liść laurowy i wyłącz. Pozostaw bulion na kolejne 15-20 minut.
Krok 7:
Gotowy bulion przecedzić przez drobne sito lub gazę. Można go używać od razu. Jeśli zamrozisz bulion do przechowywania, najpierw schłodź go, usuń zamrożony tłuszcz, a dopiero potem zamroź.
użyję tego bulionu do przygotowania zupy, jeśli chcesz użyć bulionu do gęstego sosu lub sosu, możesz gotować na małym ogniu, aż objętość zostanie zmniejszona o połowę. Należy pamiętać, że jeśli gotujesz bulion na zupę z kurczaka lub kości cielęcej, to tak jak w wersji z wieprzowiną wystarczy 3-4 godziny, ale Kości jagnięce i wołowe należy gotować dłużej - co najmniej sześć godzin, najlepiej wszystkie 8. Bulion z kości ryb gotuje się przez około półtorej godziny.
nawiasem mówiąc, nie wyrzucaj kości pozostałych po ugotowaniu bulionu, ale ugotuj z nich kolejny bulion. Takie buliony są używane przez szefów kuchni na całym świecie do przygotowywania lekkich, dietetycznych zup.
weź pod uwagę, że jakość i smak gotowego dania w dużej mierze zależy od prawidłowego rozmrażania składników. Jak uniknąć błędów i wybrać najlepszy sposób, przeczytaj artykuł o rozmrażaniu.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Korzeń pietruszki - 49 kcal/100g
- Kości wołowe - 105 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g