skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak upiec pstrąga w piekarniku w całości? Przede wszystkim przygotuj wszystkie produkty wskazane w przepisie. Lepiej jest wziąć świeżo złowioną rybę lub użyć pstrąga z zamrażarki. Jeśli twój pstrąg jest zamrożony, najpierw wyjmij go z zamrażarki i pozostaw w temperaturze pokojowej do całkowitego rozmrożenia. Oczyść tuszę z łusek i usuń skrzela.
Krok 2:
Obierz cebulę. Do przepisu lepiej jest użyć czerwonej cebuli lub szalotki, z nimi gotowe danie okaże się jasne i apetyczne. Ponadto te odmiany cebuli mają łagodniejszy smak i doskonale uzupełniają ryby. Opłucz cebulę, pomidory i cytrynę pod bieżącą zimną wodą, osusz papierowymi serwetkami. Pokrój warzywa i cytrynę w cienkie plasterki o grubości nie większej niż 0,5 cm.
Krok 3:
Przykryj blachę do pieczenia papierem do pieczenia, połóż połowę pokrojonych pomidorów, cebuli i cytryny w jednej warstwie na wierzchu.
Krok 4:
Opłucz warzywa, osusz, pokrój tak drobno, jak to możliwe i wyślij połowę do warzyw. Jakie warzywa lepiej zabrać do pieczenia pstrąga? Dobrze sprawdzają się koperek, szczypiorek, tymianek, bazylia lub pietruszka. Posyp odrobiną soli i mieszanką mielonej papryki (możesz również użyć czosnku w proszku, suchej bazylii, oregano i innych ulubionych przypraw). Równomiernie polej warzywa i cytrynę olejem roślinnym lub oliwą z oliwek.
Krok 5:
Wypłucz pstrąga i osusz papierowymi serwetkami, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. Połóż tuszę na blasze do pieczenia na warzywach.
Krok 6:
Wyślij kilka krążków cebuli, pomidora i cytryny do brzucha ryby, nie zapomnij lekko posolić.
Krok 7:
Ułóż pozostałe pokrojone kółka na wierzchu ryby. Rozłóż kawałki masła równomiernie na pstrągu. Sól do smaku, posyp papryką i resztkami zieleni.
Krok 8:
Wyślij blachę do pieczenia do nagrzanego piekarnika i piecz rybę do miękkości. Czas i temperatura zależą od możliwości piekarnika. Pieczełem przez 30 minut, użyłem trybu "góra-dół" i ustawiłem temperaturę na 220 stopni.
Krok 9:
Gotowe! Podawaj, aż ostygnie.
Krok 10:
Pstrąg jest równie pyszny, gdy jest schłodzony.
smacznego!
pomidory wybierz soczyste, ale gęste. Miękkie owoce nie zachowują dobrze kształtu, podczas krojenia i gotowania rozprzestrzeniają się w bezkształtną masę i psują wygląd potrawy.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o cechach piekarników !
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Cytryna - 16 kcal/100g
- Skórka z cytryny - 47 kcal/100g
- Masło 82% - 734 kcal/100g
- Masło Amatorskie niesolone - 709 kcal/100g
- Masło chłopskie niesolone - 661 kcal/100g
- Masło chłopskie solone - 652 kcal/100g
- Masło ghee - 869 kcal/100g
- Pstrąg - 97 kcal/100g
- Pstrąg wędzony - 132 kcal/100g
- Pstrąg gotowany - 89 kcal/100g
- Pstrąg lekko solony - 186 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Świeże mrożone warzywa zupy w opakowaniu - 41 kcal/100g
- Zieleń - 41 kcal/100g
- Mieszanka mielonej papryki - 255 kcal/100g