pierniki miętowe domowe

pachnące, o jasnym, bogatym smaku, łatwe do gotowania! Pierniki miętowe pokochają wszyscy fani domowych wypieków. Aromat i smak mięty są w nich jaśniejsze niż w podobnych wypiekach sklepowych. A ciasto na nich przygotujesz szybko i prosto. Możesz podłączyć dzieci do procesu!
MariaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 5 % 4 g
tłuszcze 8 % 6 g
węglowodany 86 % 63 g
318 kcal
IG: 0 / 0 / 100

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h 20 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić pyszne pachnące miętowe pierniki w domu? Bardzo proste! Aby rozpocząć, przygotuj niezbędne składniki zgodnie z listą. Weź mąkę najwyższej jakości. Olej jest dowolnym olejem roślinnym. Mam oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia (więc ciasto i gotowe pierniki okazały się pięknym złotym kolorem).

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Na patelni połącz cukier i wodę. Umieść na kuchence i zagotuj na średnim ogniu, a następnie gotuj mieszaninę przez około 30 sekund, aż cukier całkowicie się rozpuści. Schłodzić powstały syrop cukrowy.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Wlej nalewkę miętową do syropu cukrowego i wymieszaj. Mieszanina zmieni kolor na jasnozielony. Nalewkę miętową można kupić w każdej aptece. Nalewkę można zastąpić skoncentrowanym aromatem mięty. Tylko one zapewnią piernikowi jasny smak i aromat mięty. Zdarzały się przypadki, gdy pierniki robiono na domowym bulionie świeżej mięty, ale smak mięty w takich piernikach prawie nie był odczuwalny. Dlatego lepiej kupić nalewkę, zwłaszcza, że jest dość niedroga.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Przesiej większość mąki do miski. Dodaj sodę i wymieszaj.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej olej roślinny i mieszankę cukru i mięty do mąki. Dodając trochę pozostałej mąki, zagnieść miękkie, delikatne, lekko lepkie ciasto. W zależności od jakości mąki, stopnia ugotowania syropu cukrowego, mąki możesz potrzebować mniej lub więcej.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Ciasto nie powinno przyklejać się do rąk, ale może lekko przylegać do stołu.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Rozwałkuj ciasto w kulkę, zawiń w torebkę lub folię spożywczą i wstaw do lodówki na 30 minut.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Podziel ciasto na 12-15 równych części i zwiń z nich równe kulki. Nie ma potrzeby specjalnego nadawania im kształtu piernika-samo ciasto rozpadnie się podczas pieczenia.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Połóż półfabrykaty na blasze wyłożonej pergaminem i włóż do piekarnika nagrzanego do 180°C na 10-12 minut. Dokładny czas zależy od funkcji piekarnika i wielkości obrabianych przedmiotów. Pierniki powinny pozostać Lekkie na wierzchu. Od dołu mogą się lekko zrumienić, ponieważ ciasto styka się z gorącą blachą do pieczenia, ale nie z góry. Jeśli pierniki zarumieniły się z góry, prześwietliłeś je i wyschły. Powiedzmy żółtawy odcień z powodu mięty i oleju.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Podczas pieczenia piernika przygotuj lukier z wody, cukru i soku z cytryny. Jeśli chcesz, możesz w ogóle nie pokrywać piernika lukrem, ale okazuje się smaczniejszy.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Na patelni połącz cukier i wodę. Gotuj na średnim ogniu, aż cukier zgęstnieje i rozpuści się. Gdy mieszanina zacznie gęstnieć, wlej sok z cytryny i dobrze wymieszaj. Następnie możesz usunąć patelnię z ognia. Gdy ostygnie, lukier cukrowy zacznie gęstnieć.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Wyjmij gotowe pierniki z piekarnika i lekko ostudź. Zanurz wierzch piernika w jeszcze gorącym lukrze i pozostaw, aż lukier stwardnieje. Możesz również nałożyć lukier na pierniki za pomocą pędzla. Smacznego!

przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!

weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o cechach piekarników !

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Sok z cytryny - 16   kcal/100g
  • Soda spożywcza - 0   kcal/100g
  • Nalewka - 248   kcal/100g

Podobne przepisy