skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować kompot z suszonych jabłek? Przygotuj jedzenie. Lepiej jest wziąć przefiltrowaną lub butelkowaną wodę, aby napój okazał się znacznie smaczniejszy. Dostosuj ilość cukru do swoich upodobań. Możesz gotować kompot całkowicie bez cukru, dla małych dzieci zaleca się to zrobić. Zawsze dodaję plasterek cytryny pod koniec gotowania, cytryna sprawia, że smak kompotu jest bogatszy.
Krok 2:
Posortuj jabłka, oddzielając zepsute, a następnie dobrze spłucz pod bieżącą wodą w durszlaku.
Krok 3:
Następnie napełnij jabłka zimną wodą i pozostaw na pół godziny, aby puchły. Następnie ponownie wrzuć jabłka do durszlaka.
Krok 4:
Wlej zimną wodę do rondla, włóż do niego jabłka i umieść na średnim ogniu.
Krok 5:
Poczekaj, aż woda się zagotuje, dodaj cukier. Następnie zmniejsz ogień, przykryj garnek pokrywką i gotuj kompot przez dwadzieścia minut.
Krok 6:
Na samym końcu możesz dodać przyprawy-laskę cynamonu, kardamon, wanilię — to wszystko dla amatora. Dodaję skórkę z cytryny lub pomarańczy, wtedy kompot ma wyraźny cytrusowy smak, lubimy. Pamiętaj tylko, aby usunąć cytrynę po ostygnięciu, w przeciwnym razie kompot może zacząć gorzko. Pozostaw gotowy kompot do zaparzenia na godzinę, wtedy będzie jeszcze smaczniejszy. Kompot podawaj pod koniec lunchu lub kolacji lub na popołudniową przekąskę ze świeżymi wypiekami. Smacznego!
przepis na przygotowanie tego napoju jest bardzo prosty, Możesz również urozmaicić smak kompotu, dodając do niego inne suszone owoce: suszone śliwki, rodzynki, suszone morele, suszoną gruszkę, suszone brzoskwinie. Należy je również dobrze umyć i namoczyć przed gotowaniem. W zależności od tego, co będziesz gotować, czas może się wydłużyć. Na przykład suszone śliwki i suszone morele gotuje się dłużej, a rodzynki można również gotować przez dwadzieścia minut, podobnie jak jabłka. Jeśli zamiast cukru weźmiesz miód, dodaj go do prawie schłodzonego napoju, w przeciwnym razie wszystkie przydatne substancje zawarte w miodzie zostaną zniszczone. Pamiętaj, aby pozostawić kompot do zaparzenia, a następnie owoce całkowicie ujawnią swój smak. I nie gotuj ogromnych garnków, świeży kompot smakuje lepiej niż wczoraj.
zamiast cukru można użyć słodzika, który nie boi się obróbki cieplnej.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cytryna - 16 kcal/100g
- Skórka z cytryny - 47 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Suszone jabłka - 231 kcal/100g