pierogi z kiszoną kapustą

proste, apetyczne, rozpływające się w ustach, domowe pyszne! Pierogi z kiszoną kapustą to ulubione danie całej rodziny. Ciasto według tego przepisu okazuje się posłuszne, łatwe do rozwałkowania, praca z nim to przyjemność. Pierogi ozdobią codzienne menu,ale twoi goście nie odmówią tak pysznego!
wiaraAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 14 % 4 g
tłuszcze 21 % 6 g
węglowodany 66 % 19 g
143 kcal
IG: 21 / 0 / 79

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić pierogi z kiszoną kapustą? Najpierw przygotuj niezbędne składniki do nadzienia. Weź pyszną kiszoną kapustę, najlepiej domowej roboty, ponieważ od tego będzie zależeć smak przyszłych pierogów.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Obierz cebulę, spłucz zimną wodą. Pokroić w kostkę.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Wlej olej roślinny na patelnię. Użyłem oliwy z oliwek, ale możesz wziąć rafinowany olej słonecznikowy. Dobrze podgrzej i ułóż posiekaną cebulę. Smażyć ciągle mieszając przez około 6 do 7 minut, aż cebula się zarumieni.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Dobrze wyciśnij kiszoną kapustę z nadmiaru płynu przez kilka warstw gazy lub po prostu rękami. Wyślij go do cebuli na patelnię. Dodaj 2-3 szczypty cukru. Wymieszać. Dusić na małym ogniu pod przykryciem przez około 25-30 minut. Mieszaj od czasu do czasu. Przenieś gotowe nadzienie do miski i pozostaw do ostygnięcia.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Gdy nadzienie ostygnie, możesz zagnieść ciasto. Przygotuj składniki. Weź mąkę najwyższej jakości. Przesiej go, aby nasycić go tlenem. Jajka i woda powinny mieć temperaturę pokojową.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    W odpowiednim pojemniku wbij jajko, dodaj wodę, 1 stół. l oleju roślinnego. Widelcem wymieszaj do uzyskania gładkości i wlej do mąki.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Zagnieść ciasto, które nie przykleja się do rąk. Ponieważ mąka jest inna dla każdego, jej ilość może być potrzebna mniej więcej niż wskazana w przepisie, spójrz na konsystencję ciasta. Przykryj ręcznikiem i pozostaw na 40 minut.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Pierogi można formować na wiele sposobów. Rozwałkuj ciasto w okrąg, Wytnij koła za pomocą kokilki. I możesz zwinąć część ciasta w kiełbasę o grubości 1-1, 5 cm, pokroić w podkładki o tej samej wielkości o grubości około 6 cm.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Następnie zwiń każdy kawałek ciasta w mące i zwiń w kółka o grubości 1-1,5 mm.im cieńsze będzie ciasto, tym smaczniejsze będą pierogi. Połóż około 1 herbaty na środku każdego koła. l nadzienia i ślepe krawędzie. Staraj się, aby kapusta lub tłuszcz nie dostały się na brzegi ciasta, w przeciwnym razie ciasto nie oślepia się dobrze, a pierogi rozpadną się podczas gotowania.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Nasmaruj dno patelni olejem roślinnym, aby pierogi nie przykleiły się do dna podczas gotowania. Wlej wodę (około 3 litrów) i podpal. Gdy woda się zagotuje, sól (0,5 stół. l). Użyj łyżki, aby utworzyć lejek w wodzie, przekręć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wyślij pierogi do rondla (15 szt.). Gdy się zagotują, zmniejsz ogień do niskiego i gotuj na wolnym ogniu przez około 4 do 6 minut. Im grubsze ciasto na pierogi, tym dłużej będą się gotować.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Gotowe pierogi za pomocą łyżki cedzakowej wrzuć do durszlaka, aby szkło woda. Teraz przełóż do miski, dodaj masło lub prażoną cebulę. Pierogi z kiszoną kapustą podawaj na gorąco ze śmietaną lub sosem czosnkowym. Smacznego!

wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze. Jak określić temperaturę smażenia i wybrać najlepszy olej do smażenia, a który lepiej nie używać w ogóle, przeczytaj tutaj .

przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!

jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Kapusta kiszona - 19   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Mąka pszenna - 325   kcal/100g
  • Jajko kurze - 80   kcal/100g

Podobne przepisy