orzechy na kefirze

delikatne, zwiewne, miękkie i rumiane-bardzo smaczne! Takie orzechy przypadną do gustu miłośnikom słodkich wypieków smażonych na oleju. Można je popijać ulubionym napojem. Smakuje lepiej na świeżo, gdy są jeszcze bardzo miękkie!
sharlisAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 7 % 5 g
tłuszcze 41 % 29 g
węglowodany 51 % 36 g
414 kcal
IG: 3 / 0 / 97

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 40 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotowanie ciasta. Kefir i jajka powinny mieć temperaturę pokojową, aby ciasto okazało się potrzebne. Wlej kefir do miski, wbij jajko, wlej olej roślinny, dodaj cukier, sól i sodę. Tak! i weź do tego głęboką i szeroką miskę.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wszystko dokładnie wymieszaj, aż powstanie jednorodna masa. Upewniamy się, że nie ma grudek. Jak mieszać ciasto? Możesz użyć łyżki stołowej, widelca, trzepaczki.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Przesiej mąkę, aby nasycić ją tlenem i uczynić ją wspanialszą. Wlej większość mąki do miski i wymieszaj. Lepiej dodać mąkę w częściach i równomiernie wymieszać. Pamiętaj, że mąka może zająć więcej lub mniej niż ja. Zależy to od właściwości samej mąki.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Dodaj resztę mąki, również w częściach. Wymieszaj ciasto łyżką (na tym etapie na to pozwala) i zbierz je w bryłę.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Jaka powinna być konsystencja testu orzechowego? Ciasto okazuje się dość lepkie i musimy być przygotowani na to, że będziemy musieli pracować z lepkim ciastem przez cały czas. Pomożemy sobie z mąką, która pójdzie na ziemię. Zajęło mi to około 70-100 gramów, możesz potrzebować trochę więcej lub mniej, w zależności od rodzaju i jakości mąki. Rozłóż ciasto na stole posypanym mąką.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Ciasto zwijamy w kulkę i lekko posypujemy mąką nie tylko samą kulkę, ale także miejsce pod nią. Przykryj folią spożywczą i pozostaw na 15 minut do odpoczynku.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Następnie podziel ciasto na kilka równych części. I podzielone na 3 części.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Z każdej części wycinamy małe kawałki - zrobiłem około 2 centymetry szerokości i średnio 35 gramów wagi. W sumie dostałem 25 kawałków. Obtocz je w mące.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Rozciągamy owal rękami każdy kawałek-orzechy będą dobrze rosły, więc sprawiłem, że półfabrykaty były cieńsze (o grubości 0,2-0,3 centymetra). Jeśli chcesz bardziej bujne orzechy, zrób grubsze owale. Wszystkie owale powinny mieć mniej więcej ten sam rozmiar i kształt.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Na środku każdego owalu wykonujemy małe (około 1 centymetra) nacięcie nożem. Tworzymy orzechy w ten sposób: bierzemy jedną krawędź przedmiotu obrabianego i przeciągamy ją przez nacięcie, jakby je obracając.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Wlej olej roślinny do małej patelni lub okrągłej formy do pieczenia chleba o małej średnicy (aby zużycie oleju było mniejsze) - powinien osiągnąć połowę orzechów, gdy rosną. Użyłem patelni o średnicy dna 20 cm i wlałem 200 ml oleju na raz. Dobrze rozgrzej olej. Układamy puste miejsca. Smażyć z jednej strony. Smażyłem przez około 3-4 minuty na średnim palniku na średnim ogniu - mam zwykły piec gazowy.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Odwróć orzechy i smaż do miękkości. Zajęło mi to jeszcze około 2-3 minut. Możesz je bardziej usmażyć lub rozjaśnić - jak chcesz. Wyjmij gotowe orzechy i usmaż następną partię. Dwa razy, gdy się zagotowałem, dodałem 50 ml oleju i również go podgrzałem. Upewnij się, że płyn nie dostanie się do oleju, aby nie zaczął strzelać.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Posyp ciasto cukrem pudrem i podawaj z herbatą. Smacznego!

cały sekret udanych orzechów polega na tym, aby nie wbijać ciasta mąką, dlatego bierzemy mąkę na ziemię i nie wlewamy jej do ciasta. A oto kolejny punkt: zalecam sprawdzenie ogrzewania oleju drewnianym patyczkiem-zanurzamy go w oleju i sprawdzamy, czy wokół niego tworzą się małe bąbelki, oznacza to, że olej wystarczająco się rozgrzał. Cukier puder można zrobić samemu, mieląc cukier w młynku do kawy.

nie pytaj mnie, dlaczego to ciasto nazywa się orzeszki , mimo że nie wygląda do nich zupełnie. Kto pierwszy nadał jej to imię, nie jest znany, ale utknęło. Być może z powodu chrupkości. W inny sposób danie nazywa się chrustem, vergunami.

--------------------
Artykuły do pomocy:
jak gotować pyszne w piekarniku według przepisów innych osób
mąka pszenna. Sekrety i niuanse użytkowania

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Jajko kurze - 157   kcal/100g
  • Białko jaja - 45   kcal/100g
  • Proszek jajeczny - 542   kcal/100g
  • Żółtko - 352   kcal/100g
  • Jajko strusia - 118   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Kefir tłusty - 62   kcal/100g
  • Kefir 1% tłuszczu - 38   kcal/100g
  • Kefir beztłuszczowy - 30   kcal/100g
  • Kefir "Dr beefy" 1,8% tłuszczu - 45   kcal/100g
  • Kefir 2,5% tłuszczu - 53   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Cukier puder - 374   kcal/100g
  • Soda spożywcza - 0   kcal/100g

Podobne przepisy