skład / składniki
metoda gotowania
1.Przygotuj wszystkie produkty. Odmierz mąkę pszenną i wlej do sita, przesiej. Podgrzej wodę w czajniku lub w osobnym pojemniku. Wlej wodę do miski, wlej suche drożdże i szczyptę granulowanego cukru. Pozostaw ciasto na 10 minut.
2.Następnie dodaj sól kuchenną, cukier i olej roślinny do ciasta. Wymieszaj płyn, aby rozpuścić kryształy cukru.
3.Posyp mąkę małymi częściami. Mieszaj ciasto, aż będzie gładkie. Przykryj naczynia serwetką, umieść w ciepłym miejscu na 1 godzinę.
4.Wlej trochę mąki na powierzchnię roboczą i ułóż ciasto. Musisz zagnieść ciasto rękami, aby się nie przykleiło. Rozwałkuj ciasto na warstwę o grubości około 1 cm Wytnij koła szklanką o średnicy około 5 cm ugniataj kółko ciasta rękami i umieść na środku 0,5 łyżeczki.dżem lub inne nadzienie. Dobrze ściśnij krawędzie. Ciasto bardzo dobrze się skleja.
5.W kotle lub grubościennej patelni rozgrzej olej roślinny. Włóż pączki do oleju, smaż na złoty kolor na średnim ogniu. Przygotuj głęboki talerz z papierową serwetką i ułóż pączki łyżką lub łyżką cedzakową. Po ostygnięciu zaleca się posypanie pączków cukrem pudrem z wanilią lub płatkami kokosowymi. Okazuje się, że aromatyczne i słodkie wypieki na rodzinne przyjęcie herbaciane!
zaraz po usmażeniu pączki mają twardą powierzchnię, a po ostygnięciu stają się miękkie. Ciasto drożdżowe zawsze daje porowate wypieki, które doskonale piecze się zarówno w piekarniku, jak i w głębokim tłuszczu. Nadzienie można wykonać nie tylko z dżemu, ale także z jabłek, suszonych moreli, suszonych śliwek, rodzynek lub orzechów.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Cukier puder - 374 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Dżem dowolny - 271 kcal/100g
- Suche drożdże - 410 kcal/100g