zielone pomidory solone na zimno w słoiku

niezwykle smaczne, soczyste, pikantne, na święta! Solone zielone pomidory na zimno w słoiku, przygotowane według tego przepisu, są bardzo smaczne i apetyczne! Ze względu na fakt, że pomidory stoją w temperaturze pokojowej przez pierwszy tydzień, smakują jak beczki!
PerłaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 25 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 75 % 3 g
15 kcal
IG: 67 / 0 / 33

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 28 d
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak solić zielone pomidory na zimno w słoiku? Przygotowanie tej zimnej przekąski nie wymaga wielu produktów. Przygotuj główne z nich: zielone pomidory, sól, cukier, musztardę i wodę. Używaj chili według uznania. Wziąłem 2 strąki gorzkiej papryki.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Dobrze umyj pomidory (i paprykę, jeśli używasz). Zrób kilka nakłuć w każdym pomidorze wykałaczką, aby pomidory były solone szybciej i gotowe do użycia.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Dokładnie umyj pojemnik, w którym posolisz zielone pomidory produktem, a następnie kilkakrotnie dobrze spłucz czystą wodą. Do solenia pomidorów można użyć beczki, plastikowego wiadra, garnka, szklanego balonu i tak dalej.. Mam duży plastikowy słoik, w którym zrobiłem puste miejsce. Ubij pomidory w pojemniku, umieść między nimi pieprz.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Przygotuj solankę. Na 1 litr wody potrzebujesz 2 łyżek soli z małą zjeżdżalnią, 1 łyżki cukru bez zjeżdżalni i 1 łyżeczki sproszkowanej musztardy. Wyślij sól, cukier i musztardę do wody i bardzo dobrze wszystko wymieszaj, aż sól i cukier całkowicie się rozpuszczą.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Napełnij pomidory, aby woda całkowicie je zakryła. W razie potrzeby rozcieńczyć więcej solanki.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Ustaw ciężar na górze, aby pomidory nie wyskakiwały. Pamiętaj, pomidory muszą być cały czas w solance. Jako ładunek używam małego szklanego kubka, zanurzam go w słoiku, aby solanka była w kubku po brzegi (jak na zdjęciu). Dzięki temu pomidory nie wyskakują.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Pozostaje czekać na odpowiedni czas. Pozostaw pojemnik z pomidorami w temperaturze pokojowej na 5-7 dni (w zależności od temperatury w pomieszczeniu). Po kilku dniach na powierzchni słoika pojawia się biała powłoka - jest to całkiem normalne i sugeruje, że proces fermentacji zielonych pomidorów jest w pełnym rozkwicie. Usuń płytkę nazębną czystą łyżką. Po upływie określonego czasu przykryj słoik pokrywką i pozostaw w chłodniejszym miejscu (na przykład w lodówce).

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Odstaw pikle na kolejne 2x-3x tygodnie. Gotowe! Podawaj pachnące zielone pomidory do stołu!

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Możesz zrobić sałatkę z takich pomidorów. W osobnej filiżance wymieszaj 2 łyżki oleju roślinnego, dodaj mały ząbek czosnku przepuszczony przez prasę, wymieszaj i wlej pomidory pokrojone w plastry.

woda solankowa może być używana z kranu, jeśli używasz jej do picia. Lub weź zwykłą butelkowaną czystą wodę. 

pamiętaj, że temperatura w pomieszczeniu, w którym pomidory są fermentowane po raz pierwszy, nie powinna być zbyt wysoka, w przeciwnym razie może powstać Zielona pleśń, co sugeruje, że produkt się zepsuł.


sucha musztarda, jak pokazała praktyka, przyczynia się do mniejszego pojawienia się białej płytki nazębnej i pleśni podczas fermentacji pomidorów.

takie pomidory są przechowywane w chłodnym miejscu przez długi czas.


smacznego!

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Chili - 40   kcal/100g
  • Pomidory zielone - 20   kcal/100g
  • Musztarda w proszku - 378   kcal/100g

Podobne przepisy