skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak fermentować kapustę w beczce na zimę? Przede wszystkim przygotuj pojemnik. Napełnij go wodą i sprawdź, czy nie ma pęknięć. Jeśli beczka nie była używana przez długi czas, wlej do niej ciepłą wodę i pozostaw na 5 do 10 dni. Okresowo zmieniaj wodę. W tym czasie drewno pęcznieje, a beczka będzie gotowa do użycia. Umyj produkt Bednarski sodą oczyszczoną, dokładnie spłucz i przejdź do głównego procesu gotowania.
Krok 2:
Przygotuj wszystkie produkty potrzebne do przepisu. Będziesz potrzebował minimalnego zestawu komponentów. Wczesna kapusta sałatkowa nie nadaje się do solenia na zimę. Lepiej jest używać główek kapusty zebranych pod koniec września-w październiku. Opłucz kapustę i osusz. Usuń zepsute arkusze. Odetnij kilka górnych arkuszy i odłóż na bok. Obierz marchewki i umyj.
Krok 3:
Pokrój kapustę w paski o średniej grubości. Nie rozdrabniaj zbyt cienko, w przeciwnym razie gotowy produkt okaże się miękki. Wyślij posiekaną kapustę do dużego, głębokiego pojemnika. Aby ułatwić wykonanie przedmiotu obrabianego, pokrój warzywa i ugniataj na części.
Krok 4:
Zetrzyj marchewki na grubej tarce. Weź ilość marchewki do smaku, ale nie używaj jej za dużo, aby nie zabić smaku kapusty. Zwykle na 10 kg stosuje się od 500 do 800 gramów marchwi.
Krok 5:
Wyślij marchewki do kapusty.
Krok 6:
Dodaj sól i cukier. Wymieszaj i posmakuj (dodałam trochę więcej soli).
Krok 7:
Zetrzyj warzywa rękami i dokładnie wymieszaj.
Krok 8:
Połóż całe liście kapusty na dnie beczki.
Krok 9:
Wyślij tam kapustę z marchewką, mocno ubij. Przygotuj kolejną porcję kapusty i wyślij do beczki.
Krok 10:
Gdy cała główka kapusty i marchewki znajdą się w beczce, ubij je bardzo dobrze pięścią i dociśnij, aż sok pojawi się na powierzchni. Konieczne jest maksymalne uwolnienie powietrza, które mogło pozostać w środku podczas układania warzyw w beczce.
Krok 11:
Nie ubijaj kapusty aż do krawędzi, zostaw miejsce na ucisk i pokrywkę. A podczas fermentacji może powstać zbyt dużo soku, który ostatecznie przelewa się nad krawędzią.
Krok 12:
Ułóż w jednej warstwie pozostałe liście kapusty. Zamiast Arkuszy możesz użyć gazy złożonej w dwóch lub trzech warstwach.
Krok 13:
Ustaw ucisk, Zamknij beczkę pokrywką i pozostaw w temperaturze pokojowej na trzy do siedmiu dni. Okresowo próbuj kapusty, aby określić stopień wysmażenia. Czas fermentacji zależy od temperatury w pomieszczeniu. Zostawiłem beczkę na 4 dni w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi około 21-23 stopni.
Krok 14:
Okresowo otwieraj beczkę (raz dziennie wystarczy), usuń górne liście kapusty (lub gazę, jeśli jej używasz) i przekłuwaj warzywa aż do dna beczki ostrym, długim przedmiotem. W ten sposób pozbędziesz się nagromadzonego gazu.
Krok 15:
Po fermentacji w pomieszczeniu wyjmij beczkę w dowolne wystarczająco chłodne miejsce lub lodówkę. Kiszona kapusta jest gotowa! Może być przechowywany przez całą zimę.
Krok 16:
Kiszona kapusta może przygotować najprostszą i najzdrowszą sałatkę, dodając cebulę, aromatyczny nierafinowany olej i zioła.
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Zielona kapusta - 46 kcal/100g
- Zielona kapusta świeżo mrożona w opakowaniu - 45 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g