kapusta kiszona bez octu

bez octu! Tylko naturalne kiszenie! Szybko-to nie znaczy, że kapusta będzie gotowa następnego dnia. Kapusta powinna być nadal fermentowana w naturalny sposób. Jest całkowicie gotowy do spożycia trzeciego dnia. Przepis jest stary, przekazywany przez pokolenia.
hallen-bunnyAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 17 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 83 % 5 g
21 kcal
IG: 83 / 0 / 17

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 3 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Na jeden trzylitrowy słoik potrzebujesz dokładnie dwóch kilogramów białej kapusty bez kikuta. Marchewki bierzemy według własnego uznania dwie lub trzy sztuki, ponieważ nie są głównym składnikiem, ale raczej dla piękna. Nasza rodzina uwielbia pikantną nutę suchego kopru włoskiego w kiszonej kapuście, więc dodaję kilka łyżek nasion kopru włoskiego. W razie potrzeby nie możesz dodać kopru. Potrzebujemy również soli i cukru.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Usuń dwa górne liście z główki kapusty, wyrzuć je. W nich jest cały brud i zwykle są zwiędłe. Drobno posiekaj kapustę ostrym nożem lub użyj specjalnej tarki do rozdrabniania. Za pomocą tarki okazuje się szybszy i dokładniejszy.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Rozdrobnioną kapustę wkładamy do miski, aby wygodniej było ją wymieszać i zmiażdżyć.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Umyj marchewki, obierz i zetrzyj na grubej tarce lub koreańskiej tarce do marchwi.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej jedną lub dwie łyżki suszonych nasion kopru. Smak z koperkiem okazuje się bardzo niezwykły, więc jeśli chcesz klasyczny smak kiszonej kapusty, pomiń ten krok.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Kapustę z marchewką dobrze przełóż rękami i bardzo mocno ubij w słoiku. Kapusta powinna pasować do wszystkiego, jeśli nie, oznacza to, że jest trochę pomarszczona.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Teraz przygotuj solankę. Właściwie dzięki solance metoda jest szybka. W klasycznym przepisie sama kapusta powinna wydzielić sok (wymaga to czasu), który jest naturalną solanką. A potem trochę jej pomagamy. Dodaj dwie łyżki soli do jednego litra zimnej przegotowanej wody, wymieszaj, aż sól się rozpuści i zalej kapustę powstałą solanką.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Wkładamy słoik z kapustą do głębokiego talerza, ponieważ nadmiar solanki obficie wypłynie na czas fermentacji. Na górze po prostu przykryj pokrywką lub przykryj kawałkiem gazy. Pozostaw kapustę w cieple na dwa dni. Okresowo (raz lub dwa razy dziennie) musisz szturchać widelcem i wypuszczać bąbelki gazów z kapusty.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Następnie wlej całą solankę do rondla. Dodaj jedną łyżkę ze szkiełkiem cukru, wymieszaj, aż się rozpuści i ponownie zalej kapustę solanką.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Zakorkuj kapustę pokrywką i włóż do lodówki na kolejny dzień. Proces fermentacji został zatrzymany, kapusta musi zostać zaparzona i odpoczywać.

chrupiąca i apetyczna, nie nadtlenkowa, umiarkowanie słona, kapusta-po prostu Klasa! Ta kapusta zawsze się okazuje!

smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Koperek - 38   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Kapusta biała - 28   kcal/100g
  • Kapusta biała gotowana - 21   kcal/100g

Podobne przepisy