kapusta po ormiańsku

pyszna, chrupiąca, aromatyczna, pikantna przekąska z kapusty. Przepis na kiszoną kapustę w języku ormiańskim jest bardzo prosty, ale pozwala przygotować niezwykłą i bardzo smaczną przekąskę z białej kapusty. Różni się smakiem od klasycznej kiszonej kapusty i nie przypomina kiszonej. Okazuje się, że jest to niesamowicie smaczne danie, które zajmie godne miejsce nawet na świątecznym stole. Ostra chrupiąca kapusta z przyjemnymi subtelnymi nutami czosnku i koperku nie pozostawi nikogo obojętnym. Ormiańska kapusta doskonale uzupełni danie mięsne, dodatek, szczególnie smaczny z ziemniakami.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 20 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 80 % 4 g
19 kcal
IG: 75 / 0 / 25

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 5 D 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić kapustę po ormiańsku? Przygotuj składniki. Taką przekąskę można przygotować o każdej porze roku w obecności świeżej białej kapusty. Jako pojemnik do kiszenia kapusty możesz wziąć trzylitrowe słoiki. Dobrze je opłucz i wysusz.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Obierz białą kapustę z górnych brudnych i suchych liści, pokrój na duże kawałki.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Buraki umyć, obrać i pokroić w plasterki lub plasterki, jeśli buraki nie są duże.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Marchewki umyj, obierz i pokrój w cienkie kółka.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Czosnek umyć, obrać, pokroić na duże kawałki. Jako przyprawa do kapusty użyjemy nasion kopru włoskiego, można go nazwać jednym z Główne składniki tego dania, ponieważ to on nadaje przystawce szczególny przyjemny aromat i smak. Można go zbierać z parasoli koperkowych w okresie dojrzewania latem na miejscu lub kupić w sklepie lub w aptece. Ostrą paprykę należy ostrożnie dodać do marynaty, aby przekąska nie była zbyt ostra

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Na dnie słoika połóż jedną trzecią plasterków buraków, marchewki i kawałków czosnku, wlej jedną trzecią odmierzonej ilości nasion kopru i umieść kawałek strąka gorzkiej papryki.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Na wierzchu ugotowaną białą kapustę, tak aby połowa słoika była pełna. Kapustę należy szczelnie ułożyć, starając się zachować ją w dużych kawałkach składających się z warstw. Na wierzchu ponownie warstwa buraków, marchwi, czosnku, nasion kopru i kawałek pieprzu. Następnie resztki kapusty i przykryj pozostałymi warzywami i przyprawami.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Przygotuj marynatę. Wlej wodę do rondla. Dodaj sól, wymieszaj. Podpal i zagotuj. Natychmiast napełnij powstałą marynatę kapustą, aby całkowicie zakryła zawartość słoika. Przykryj słoik pokrywką na górze. Pozostaw kapustę do fermentacji przez 5 dni w temperaturze pokojowej. Słoik kapusty należy umieścić w głębokim pojemniku, ponieważ marynata może zacząć wypływać ze słoika podczas fermentacji.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Gdy kapusta przestanie fermentować, włóż ją do lodówki. Przekąska jest gotowa. Podawaj do stołu. Smacznego!

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili). 

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Burak - 40   kcal/100g
  • Suszone buraki - 278   kcal/100g
  • Buraki gotowane - 49   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Koperek - 38   kcal/100g
  • Papryka ostra - 40   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Kapusta biała - 28   kcal/100g
  • Kapusta biała gotowana - 21   kcal/100g

Podobne przepisy