kapusta kiszona z Liśćmi Dębu

chrupiąca i pyszna kapusta z oryginalną nutą drzewną! Kapusta kiszona z liśćmi dębu jest chrupiąca i ma bogaty smak. To, czego potrzebujesz, o każdej porze roku jako dodatek do ziemniaków. Nadaje się również jako podstawa do gotowania różnych potraw - od zup po ciasta. Liście dębu dodają subtelnej, subtelnej nuty drzewnej do smaku i aromatu. Ilości składników wskazanych w przepisie wystarczą na jeden trzylitrowy słoik.
FloraAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 11 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 89 % 8 g
50 kcal
IG: 88 / 0 / 13

metoda gotowania

czas gotowania: 3 D 50 min

1. Kapustę myjemy, suszymy ręcznikiem papierowym, usuwamy górne liście, a następnie przecinamy główkę kapusty na pół. Lepiej jest wziąć kapustę odmian jesiennych, wybierając najbardziej soczystą. Gwarantuje to najlepszy smak gotowego dania. I wielką użyteczność. Drobno posiekaj obie połówki kapusty.

2. Myjemy i obieramy marchewki, kroimy je w razie potrzeby-w paski, cienkie kostki, talerze. Możesz po prostu zetrzeć na grubej tarce, ale pokrojona marchewka wygląda piękniej w gotowym naczyniu.

3. Posiekaną kapustę i posiekaną marchewkę przenosimy do dużej emaliowanej patelni.

4. Wlej sól na warzywa. Sól należy wziąć dużą. Wlej również cukier.Teraz lekko zgniatamy warzywa rękami, mieszamy. Konieczne jest, aby wyizolowali sok.

5. Myjemy liście dębu, parzymy je wrzącą wodą, kładziemy na dnie słoika, który również należy poparzyć wrzącą wodą. Dzięki liściom kapusta będzie bardziej chrupiąca.

6. Teraz kapustę i marchewkę wkładamy do trzylitrowego słoika na liście. Kładziemy mocno, pozostawiając kilka centymetrów do góry słoika, po czym przykrywamy słoik pokrywką. Nie zamykamy, ale trochę zakrywamy.

7. Pozostaw kapustę do fermentacji na trzy dni. Może to zająć mniej lub więcej czasu. Czas trwania procesu fermentacji zależy od temperatury w pomieszczeniu. Skupiamy się na takim momencie: gdy tylko gazy przestaną się wydostawać, oznacza to, że kapusta jest gotowa. Nie zapomnij przebić kapusty na dno szpikulcem 1-2 razy dziennie, aby ułatwić ucieczkę gazów.

8. Kapusta jest gotowa do podania - wystarczy ją schłodzić. Jeśli planowane jest długotrwałe przechowywanie kapusty, napełnij ją wódką (ten krok zapewni lepsze przechowywanie kapusty), zamknij pokrywkę i wyjmij w zimne miejsce.

smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Zielona kapusta - 46   kcal/100g
  • Zielona kapusta świeżo mrożona w opakowaniu - 45   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wódka - 235   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Liście dębu - 0   kcal/100g

Podobne przepisy