Jak suszyć dziką różę w piekarniku

niezwykle przydatne przygotowanie, prawdziwy magazyn witamin! Suszenie dzikiej róży w piekarniku jest niezwykle łatwe! Od teraz nie będziesz musiał kupować tych suszonych jagód - sam je zbierzesz. Lepiej przechowywać je w suchym miejscu, w płóciennej torbie, z dala od światła słonecznego.
PerłaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 6 % 4 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 94 % 60 g
253 kcal
IG: 0 / 100 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 10 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak przygotować owoce dzikiej róży na zimę? Kiedy należy zbierać jagody? Dzika róża najlepiej zbierać pod koniec września lub w październiku przed nadejściem zimnych nocy. Owoce zebrane w październiku zawierają najwięcej witamin i zachowują wiele korzystnych właściwości.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Więc zbierz owoce dzikiej róży.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Posortuj jagody, zepsute, poczerniałe wyrzuć, usuń resztki wysuszonych kwiatów, jeśli takie istnieją. Na tym etapie lepiej nie usuwać łodygi, będzie ona znacznie łatwiejsza i szybsza do usunięcia z suszonych jagód w przyszłości.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Następnie istnieją dwa sposoby suszenia dzikiej róży: Naturalne suszenie Wewnątrz / Na zewnątrz w cieniu lub w piekarniku.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Aby wysuszyć w piekarniku, wyłóż ruszt lub blachę do pieczenia papierem do pieczenia. Ułóż jagody równą warstwą. Włącz piekarnik na 50 stopni i pozostaw dziką różę do wyschnięcia na 2-3 godziny. Czasami otwieraj drzwi na 5-10 sekund, aby uwolnić wilgoć. Następnie zwiększ temperaturę do 70 stopni i pozostaw dziką różę na kolejne 5-6 godzin. Nie zapomnij też czasami otworzyć drzwi piekarnika. Jagody należy czasem mieszać, aby równomiernie wyschły.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Tak wyglądają jagody dzikiej róży po 3-4 godzinach suszenia.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    A więc, które były suszone przez około 8-10 godzin w piekarniku elektrycznym.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Gotową dziką różę przechowuj w szklanych słoikach z otworami na wieczku lub woreczkach z tkaniny w suchym, ciemnym miejscu.

lecznicze właściwości dzikiej róży były znane w odległych czasach. Do celów leczniczych używano jagód, korzeni, liści, a nawet kwiatów.
  
suszenie owoców jest najbardziej znanym sposobem długotrwałego przechowywania. Przy odpowiednim wysuszeniu wilgoć z owoców odparowuje stopniowo, co pozwala zachować maksymalną ilość użytecznych pierwiastków i witamin. 

miękkie dojrzałe owoce dzikiej róży nie nadają się do suszenia i konserwacji, wybierz dojrzałe, błyszczące, twarde owoce. Warto również zauważyć, że jagody lepiej zbierać w lesie, w kraju iw dowolnym innym miejscu, z dala od dróg i fabryk. Prawidłowo zebrana dzika róża może być przechowywana do 3 lat.

Dzika róża jest przeciwwskazana u osób z zapaleniem żołądka, wrzodami, nadkwaśnością, a także cierpiących na zakrzepicę, zakrzepowe zapalenie żył i niewydolność serca. 


pij napoje z dzikiej róży i bądź zdrowy!

weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o funkcjach piekarników !






kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Dzika róża świeża - 51   kcal/100g
  • Dzika róża sucha - 253   kcal/100g

Podobne przepisy