skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Opcja 1: tradycyjna. Będziesz potrzebował rzodkiewki, ostrego noża, miodu i pojemnika, aby umieścić rzodkiewkę. Pojemnik powinien przylegać do rośliny okopowej niezbyt ciasno. Rzodkiewki należy bardzo dobrze umyć z brudu gąbką.
Krok 2:
W rzodkiewce odcinamy stronę, na której rosną wierzchołki, aby uzyskać płaską podstawę, na której roślina okopowa może mocno stać w pojemniku.
Krok 3:
Odetnij ogon, z którego wyrósł korzeń.
Krok 4:
W warzywach korzeniowych wycinamy dziurę nożem, czyścimy ją łyżką lub okrągłym nożem. Możesz zrobić dodatkowe paski nożem na dole dołu.
Krok 5:
Napełnij miodem.
Krok 6:
Zamknij pokrywkę i umieść ją w ciemnym, chłodnym miejscu na noc (na około 10 godzin).
Krok 7:
Tak wygląda rzodkiewka rano-roślina okopowa lekko wyschnie, a sok będzie wydzielany z niej na górze i na dole przez nacięte części.
Krok 8:
Opcja 2: szybka. Dla niego trzy warzywa korzeniowe na tarce.
Krok 9:
Włóż startą rzodkiewkę do miski z miodem, delikatnie wymieszaj, przykryj naczyniem lub folią spożywczą na wierzchu. Wygodny w użyciu pojemnik na żywność. Zostawiamy w ciemnym, chłodnym miejscu, a po 3 godzinach rzodkiewka jest gotowa do spożycia!
Krok 10:
Bądź zdrowy!
2 przedstawione opcje nauczyłam się szczegółowo, jak gotować od mojej babci i wypróbowałam na sobie. Tradycyjna wersja - Robienie dołków w warzywach korzeniowych - wymaga więcej czasu na zaparzenie (około 10 godzin). W takim przypadku otrzymasz więcej soku. Wersja z startą rzodkiewką jest znacznie szybsza (gotowa do spożycia w ciągu 3 godzin). Sok w tym przypadku jest jednak mniej wydzielany, ale z pozostałej rzodkiewki nasączonej miodem można następnie zrobić naleśniki:)
jako środek na kaszel spożywać 1 łyżeczkę 3 razy dziennie po posiłku. Zwykle piszą, że musisz dodać miód. Z mojego doświadczenia zauważyłem, że prawie cały sok jest uwalniany pierwszego dnia, a potem z faktu, że dodajesz miód, nie ma już soku. Próbowałem z warzywami korzeniowymi o różnych rozmiarach-efekt jest taki sam.
ponieważ ze względu na naturalność składników okres trwałości produktu jest bardzo krótki, musisz znać i przestrzegać zasad i warunków przechowywania.
jak prawidłowo przechowywać rzodkiewkę z miodem? Najlepszą opcją do przechowywania gotowej rzodkiewki z miodem (zarówno zwykła, jak i szybka opcja z startą rzodkiewką) jest lodówka. Zachowa korzystne właściwości napoju leczniczego, jeśli przygotujesz dużą porcję.
gotowy sok z czarnej rzodkiewki z miodem lepiej przecedzić do osobnego, hermetycznie zamkniętego pojemnika i przechowywać w lodówce. Maksymalny okres przydatności do spożycia w zamkniętej formie, powtarzam, zawsze w lodówce-trzy dni.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Miód - 400 kcal/100g
- Rzodkiewka - 35 kcal/100g