skład / składniki
metoda gotowania
proponowany przepis to super opcja dla słodyczy. Z taką galaretką bardzo smaczne jest picie herbaty. Możesz także posmarować biszkopty,posmarować ciasta, ułożyć desery. Gotowanie nie zajmuje dużo czasu i wysiłku, poradzi sobie nawet niedoświadczona Gospodyni domowa. 
1. Dokładnie umyj arbuza pod bieżącą wodą, wytrzyj ręcznikiem. Pokrój go w plasterki, jak zwykle.
2. A teraz obieramy Skórki, odcinamy je białą częścią. Potrzebna jest tylko czerwona miazga. Ze skórki można również przygotować różne smakołyki, więc nie należy ich wyrzucać.
3. Z miazgi usuwamy wszystkie kości. A teraz musisz zmielić miazgę. Najłatwiej to zrobić za pomocą blendera. Jeśli nie ma blendera, możesz pokroić miąższ arbuza na małe kostki, a następnie zmielić je przez sito.
4. O ile arbuz jest bardzo soczysty, natychmiast daje dużo płynu. Wlej szklankę soku, przefiltruj przez sito lub gazę. Wlej żelatynę do soku, pozwól jej pęcznieć.
5. Główną masę arbuza przenosimy na patelnię, wlewamy do niej cukier. Wysyłamy do ognia. Doprowadzić masę do wrzenia.
6. Gdy tylko kryształy cukru się rozpuszczą, wyłącz ogień. Wlej spuchniętą żelatynę do rondla i ponownie dobrze wymieszaj.
7. Na tym etapie dodaj wanilinę. Zamiast waniliny możesz użyć kwasu cytrynowego lub mięty, tutaj musisz kierować się wrażeniami smakowymi.
8. Galaretkę arbuzową układamy w słoikach, hermetycznie zamykamy pokrywkami. Galaretka z arbuza jest doskonale przechowywana w chłodnym miejscu.
miłej degustacji!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Arbuz - 25 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Żelatyna - 355 kcal/100g
- Wanilina - 288 kcal/100g