Nalewka z wiśni w domu na wódce

pyszny napój jagodowy z stopniami! Łatwe i proste! Nalewka z wiśni w domu na wódce to bardzo smaczny i aromatyczny napój. Nie trzeba wyjmować kości z jagód. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i poczekać dwa tygodnie na zaparzenie napoju.
LidalideczkaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 22 % 5 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 78 % 18 g
176 kcal
IG: 28 / 0 / 72

metoda gotowania

czas gotowania: 15 d

czereśnie do domowej nalewki najlepiej wybrać ciemnoczerwoną, aby uzyskać piękny, bogaty kolor napoju. Najpierw należy go posortować, oddzielić jagody od gałązek i liści. Zepsute lub zielone owoce lepiej usunąć - nie dadzą ani koloru, ani smaku. Następnie opłucz czereśnie pod zimną bieżącą wodą i spuść nadmiar wody, wrzucając jagody do durszlaka.

następnie czereśnie należy wysuszyć z nadmiaru wilgoci. Aby to zrobić, jagody można ułożyć na ręczniku papierowym i pozostawić na chwilę, aby dobrze wyschły.

kości z wiśni nie można usunąć. Po pierwsze, proces ten zajmuje dużo czasu i wysiłku. Po drugie, obecność jagód w nalewce nadaje jej trochę przyjemnej goryczy i specjalnego pikantnego smaku.

następnie musisz wymieszać wódkę z granulowanym cukrem w osobnej misce. Dobrze wymieszaj, aby cukier całkowicie się rozpuścił.

następnie przygotuj pojemnik do zaparzenia napoju. Dobrze spłucz, zalej wrzącą wodą i wysusz.

Suszone jagody wiśni przełożyć do pojemnika i zalać wódką z rozpuszczonym w nim cukrem. W takim przypadku płyn powinien całkowicie pokryć jagody wiśni.

umieść pojemnik w ciepłym miejscu do zaparzenia przez dwa tygodnie. Jednocześnie potrząsaj pojemnikiem z wiśniami mniej więcej raz na dwa dni, aby uzyskać lepszy wynik - aby jagody oddały sok przyszłemu napojowi.

po dwóch tygodniach odcedź zawartość pojemnika z jagodami. Przejdź przez filtr. Jako filtr możesz użyć warstwy waty lub złożonej w kilka gazy lub bandaża.

przygotuj piękne butelki na nalewki. Dokładnie je opłucz i wysusz.

przefiltrowaną nalewkę wlać do przygotowanych butelek i szczelnie zamknąć pokrywkami.

możesz przechowywać domową nalewkę z wiśni w ciemnym, chłodnym miejsce od roku do czterech lat. Po pewnym czasie staje się jeszcze smaczniejszy i bogatszy.

pyszna, piękna i niesamowicie pachnąca nalewka jest gotowa!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Czereśnia - 50   kcal/100g
  • Wódka - 235   kcal/100g

Podobne przepisy