skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić likier wiśniowy na wódce? Przygotuj składniki. Ilość wiśni i wódki jest podana w przybliżeniu (potrzebujemy tyle, aby napełnić trzylitrowy słoik). Ilość cukru będzie zależeć od wydajności naparowanej wódki i twojego smaku. Więc bierzemy wiśnie, myjemy.
Krok 2:
Bierzemy szklany słoik, mam trzylitrowy. Wypełnij go wiśniami na ramionach. I wlej wódkę. Biorę wódkę Nie 40 stopni, ale gdzieś 38-39. Wtedy będzie bardziej miękka. Zamknij pokrywkę i umieść w ciemnym miejscu na 2 tygodnie.
Krok 3:
Za dwa tygodnie będzie miała taki kolor.
Krok 4:
Spuszczamy naszą wódkę. Mierzymy wynikową ilość. Wlej do butelki i na razie usuń. Odmierz cukier na pozostałe wiśnie. Przybliżona proporcja: na 1 litr wódki - 200 gramów cukru. Dostałem 1,2 litra naparowanej wódki, więc odmierzyłem 300 gramów cukru. Ale możesz dodać mniej i więcej (do 800 gramów na trzylitrowy słoik), wszystko zależy od tego, jak bardzo lubisz słodkie napoje i kwas lub słodycz jagód.
Krok 5:
Wlej cukier do słoika z wiśniami.
Krok 6:
Zamykamy wiśnie z cukrem i ponownie usuwamy w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Wiśnie trzeba czasem wstrząsnąć.
Krok 7:
Po dwóch tygodniach wiśnia da sok.
Krok 8:
Odsącz nasz sok. Wiśnie pozostałe po nalaniu można bezpiecznie wykorzystać do pieczenia: do robienia ciast, babeczek, a także domowych czekoladek.
Krok 9:
A teraz wyjmujemy naszą pierwszą odsączoną wódkę, mieszamy ją z sokiem. To wszystko. Mamy pyszny Likier. Na tym etapie możesz spróbować i, jeśli to konieczne, dodać trochę cukru. Następnie butelkujemy. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Wiśnia kwaśna - 52 kcal/100g
- Wiśnia słodka - 64 kcal/100g
- Wiśnia suszona - 292 kcal/100g
- Wiśnia konserwowa - 61 kcal/100g
- Wódka - 235 kcal/100g