Nalewka z wiśni na wódce w domu

szlachetny, alkoholowy, domowy napój! Nalewka z wiśni na wódce jest bardzo ceniona przez miłośników domowego alkoholu. Ze względu na jasność smaku można go przypisać napojowi kobiecemu. Ludzie nazywają ten napój wiśnią.
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 2 % 1 g
tłuszcze 2 % 1 g
węglowodany 95 % 40 g
182 kcal
IG: 68 / 0 / 33

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 15 d
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Umyj świeże wiśnie i usuń wszystkie gałązki. Odmierz wymaganą ilość wiśni.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Usuń pestki z wiśni i włóż jagody do miski. Przykryj cukrem. Pozostaw wiśnie na 3-5 godzin, aby jagody wypuściły sok. Jeśli jagody są bardzo kwaśne, możesz dodać trochę więcej cukru. Ponownie zależy od tego, jaki napój chcesz otrzymać-kobieta czy mężczyzna. Przy większej ilości cukru gotowy napój będzie bardziej podobny do likieru.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Następnie przenieś jagody z sokiem do słoika.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Napełnij jagody wódką. Wymieszaj i przykryj pokrywką. Umieść słoik w ciepłym, ciemnym miejscu na miesiąc co 2-3 dni napój należy wstrząsnąć.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Po upływie czasu przecedź gotową nalewkę przez kilka warstw gazy. Możesz nawet przejść przez małą warstwę waty. Więc napój będzie bardziej przejrzysty. Wlej napój do butelek i szczelnie zakorkuj. Napój zyska swój oryginalny smak po kolejnych 2-3 miesiącach stania. Należy go przechowywać w chłodnym miejscu.

wiśnia to bardzo smaczna jagoda, która nadaje się nie tylko do dżemów i kompotów, ale także do robienia domowych napojów alkoholowych. Doskonale komponuje się z każdą bazą alkoholową.
aby przygotować nalewkę na wiśniach, możesz wziąć nie tylko świeże jagody. Możesz użyć mrożonych jagód lub suszonych wiśni.
jako bazę alkoholową możesz użyć wódki, alkoholu lub bimbru, ale upewnij się tylko, że w napoju nie ma obcych zanieczyszczeń, w przeciwnym razie zepsują smak gotowego napoju.
do leczniczej właściwości wiśni zwracano się już w starożytności. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, wykrztuśne i antyseptyczne. Przydatne właściwości są również zachowane w nalewce.
istnieją oczywiście opcje przygotowania napojów wiśniowych z pestkami, ale nadal polecam je usunąć. Zawarty w kościach kwas cyjanowodorowy i amigdalina negatywnie wpływają na nasz organizm. Dlatego lepiej nie ryzykować.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia konserwowa - 61   kcal/100g
  • Wódka - 235   kcal/100g

Podobne przepisy

Powiązane i dodatkowe kategorie: