Domowy zacier z dżemu

Dobry sposób na pozbycie się kandyzowanego lub po prostu starego dżemu. Zacier to popularny napój alkoholowy, który przyszedł do nas od czasów starożytnych. Został wykonany w starożytnej Rosji z różnych soków: brzozy, klonu itp. W czystej postaci taki napój nie jest przechowywany przez długi czas-zaleca się go spożywać natychmiast po przygotowaniu. Lub możesz użyć do dalszej destylacji i uzyskania bimbru. Powiem Ci, jak zrobić zacier z dżemu do picia.
IrinaprymoczkaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 26 g
99 kcal
IG: 0 / 0 / 100

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 7 d 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Będziemy potrzebować słodkiego dżemu. Możesz wziąć resztki z różnych słoików. Miałem jabłko i trochę porzeczki. Jeśli dżem jest kwaśny-dodaj cukier

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wlej wodę do rondla, włóż dżem, wymieszaj i posmakuj. Do smaku płyn powinien być jak bardzo słodki kompot (około 30% cukru). Doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Ciecz schłodzoną do 20 stopni filtrujemy przez drobne sito. Jeśli nie zostanie to zrobione, miazga zatka uszczelkę wodną.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wlej kilka kadzi odcedzonej bazy do miski, powoli wlej drożdże i dokładnie wymieszaj

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Przykryj pokrywką i odstaw na 15-20 minut, aż drożdże ożywają.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wlej je do pojemnika, w którym zacier będzie fermentował (mam trzylitrowy słoik), dodaj resztę płynu, wymieszaj. Na górze musi być wolne miejsce do fermentacji.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Zakładamy pokrywę z uszczelką wodną i podłączonym wężem.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Opuszczamy drugi koniec węża do wody. Wygodnie jest użyć do tego małej plastikowej butelki.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Umieść całą konstrukcję w jakimś pudełku, przykryj ręcznikiem i wyjmij do fermentacji w ciepłym miejscu. Stawiam w łazience na ciepłych podłogach. Fermentacja powinna odbywać się w temperaturze 25-30 stopni.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Za trzy dni możesz zajrzeć i zobaczyć, jak przebiega proces. Jeśli fermentacja jest silna (pęcherzyki powietrza idą w sposób ciągły)-zacier jeszcze się nie przegonił. Zwykle zacier jest gotowy za siedem dni.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Gdy w słoiku pojawi się osad, a pęcherzyki powietrza będą się powoli uwalniać-możesz zdjąć pokrywkę i wypróbować zawartość. Zacier do picia ma przyjemny słodko-kwaśny smak z nutą alkoholową, lekko gazowany. Na tym etapie należy go schłodzić, spuścić z osadu i butelkować. Moczyć w lodówce przez co najmniej 12 godzin. Aby poprawić smak, możesz dodać kilka nieumytych rodzynek do każdej butelki. Twierdza zacieru przygotowana w ten sposób,

jeśli planujesz użyć zacieru do destylacji w bimber, musisz poczekać, aż zostanie całkowicie sfermentowany. Powinien smakować kwaśno-gorzko, niesłodzony; pęcherzyki powietrza z uszczelnienia hydraulicznego nie są uwalniane; zapalona zapałka umieszczona na rurze wylotowej gazu nie gaśnie.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Dżem dowolny - 271   kcal/100g
  • Suche drożdże - 410   kcal/100g

Podobne przepisy