domowe wino z suszonych śliwek

aromatyczne wino, które można przygotować o każdej porze roku. Domowe wino z suszonych śliwek ma subtelny, charakterystyczny, wyjątkowy aromat i smak, którego nie można pomylić z niczym. Dużym plusem jest to, że możesz zacząć przygotowywać wino ze śliwek o każdej porze roku, ponieważ surowce są zawsze dostępne. Najważniejsze jest, aby wybrać suszone śliwki bez pestek. Siła gotowego napoju wynosi około 10%, a okres przydatności do spożycia w piwnicy wynosi 5 lat.
tusikAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 23 g
92 kcal
IG: 35 / 4 / 61

metoda gotowania

czas gotowania: 240 D

1. Dobrze umyj słoik sodą, a następnie spłucz wrzącą wodą i włóż do niego rodzynki. Rodzynki nie muszą być myte - drożdże powinny pozostać na ich powierzchni, a mycie je zmyje. Wlej cukier (1,5 łyżki stołowej) i wlej szklankę wody. Wszystko dobrze wymieszaj i usuń w ciemności na 4-5 dni. Temperatura powinna być pokojowa. Nie zapomnij przykryć słoika kilkakrotnie złożoną gazą. W określonym czasie zakwas zostanie ugotowany (pojawi się kwaśny zapach i piana).

2. Sortujemy suszone śliwki, usuwając złe suszone owoce. Następnie dokładnie spłucz suszone śliwki pod bieżącą wodą. Jeśli suszone śliwki mają nasiona, musisz je usunąć.

3. Stawiamy duży rondel na dużym ogniu, wlewamy do niego wodę (4 litry). Gdy woda się zagotuje, wrzuć do niej suszone śliwki i wyłącz ogrzewanie, wyjmij patelnię z pieca wraz z jej zawartością. Szczelnie zamknij patelnię i pozwól suszonym śliwkom parzyć przez godzinę. Gdy minie czas, przefiltruj napar przez kilka warstw gazy lub przez drobny sitko. Wlej płyn do dużego emaliowanego lub szklanego pojemnika.

4. Suszone śliwki przepuszczamy przez maszynkę do mięsa, a następnie dodajemy do płynu z punktu 3. Dodaj również kolejny 1 litr wody. Wszystko mieszamy.

5. Dodaj Starter rodzynkowy do pojemnika z przyszłym winem. Przenieś pojemnik w ciemne i ciepłe miejsce na 5 dni. Zamykamy pojemnik przed owadami. Kilka razy dziennie mieszamy przyszłe wino drewnianą łyżką lub szpatułką.

6. Po określonej liczbie dni przefiltruj wino przez gazę złożoną kilka razy. Wyciskamy ciasto.

7. Dodaj cukier granulowany do pojemnika z winem. Wymieszaj i zainstaluj uszczelkę wodną. Wyjmujemy pojemnik w ciemne miejsce i pozostawiamy w temperaturze pokojowej do końca procesu fermentacji (bąbelki nie pojawiają się na powierzchni, kolor wina stał się jaśniejszy, a osad spadł na dno pojemnika). Proces trwa 1-1, 5 miesiąca.

8. Spuszczamy wino z osadu, butelkujemy, hermetycznie zamykamy. Wyjmujemy butelki z młodym winem do piwnicy na sześć miesięcy. Co miesiąc spuszczamy wino z osadu.

gotowy napój przechowujemy nie dłużej niż 5 lat.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Rodzynki - 280   kcal/100g
  • Kiszmisz - 279   kcal/100g
  • Śliwka - 227   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy