domowe wino śliwkowe proste

Idealna równowaga między smakiem a mocą! Ten przepis kulinarny jest bardzo przyjemnym w smaku domowym winem ze śliwek, przygotowanym według starej receptury. Znaleźliśmy go z przyjaciółką w jednej z książek o gotowaniu w bibliotece, kiedy byliśmy jeszcze w szkole. Wtedy miałem zwyczaj zapisywać ulubione przepisy w specjalnym zeszycie. Tam jadłem jedzenie z różnych zakątków ziemi. A potem wyciąłem zdjęcia z magazynu i wkleiłem je do środka, aby wyglądały jeszcze piękniej.
MiladaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 13 g
55 kcal
IG: 31 / 0 / 69

metoda gotowania

Czas gotowania: 30 D

ważne: lepiej jest wziąć śliwkę do tego przepisu w domu lub zakupioną na rynku (od babć), a nie w sklepie. Ponieważ nie umyjemy go - na skórze jagód pozostają bakterie, które są potrzebne do fermentacji.

więc posortuj śliwkę, wyrzucając zgniłe owoce. Przenieś do szerokiej miski (lepiej miskę) i pozostaw na balkonie na 3 dni, aby jagody uschły.

następnie zetrzyj śliwki drewnianym tłuczkiem w puree, aby wszystkie kości wyszły. Przenieś masę do szklanego pojemnika (można emaliować) i zalej zimną wodą w stosunku 1:1. Wymieszaj, przykryj gazą, aby owady nie wspinały się i pozostaw na 2 dni do fermentacji.

po rozpoczęciu procesu fermentacji (pęcherzyki na powierzchni, oddzielenie miazgi) przecedzić całą mieszaninę przez sito. Dodaj cukier, wymieszaj.

wlej powstały płyn (brzeczkę) do szklanych słoików, wypełniając je w dwóch trzecich. I zamknąć zasuwą wodną. W tej formie banki powinny stać przez około 45 dni. Nie na słońcu, ale w cieple, najlepiej w domu. Gdy dwutlenek węgla przestanie wydostawać się przez bramę wodną (nie będzie bulgotać), wino należy przecedzić, aby nie wpływać na osad.

wlej wino do butelek i szczelnie zamknij pokrywkami. Ostrzegam, że wino będzie mętne, nie będzie działać, aby było przezroczyste - w domu jest to prawie niemożliwe, jest to po prostu właściwość śliwki. Lepiej trzymać wino w butelkach przez dwa lub trzy miesiące, dopiero potem możesz spróbować.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Śliwka - 42   kcal/100g
  • Śliwka świeżo mrożona - 52   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy