Nalewka Śliwkowa domowa

pyszny domowy napój alkoholowy deserowy! Nalewka Śliwkowa szczególnie przypadnie do gustu paniom. Przyjemny lekki smak i niesamowity śliwkowy aromat nie pozostawiają nikogo obojętnym. Daje to naturalny i zdrowy napój, jeśli używasz dobrych produktów do bazy. Likier śliwkowy można przygotować na dwa sposoby: przy użyciu bazy zawierającej alkohol lub bez niej – tylko z owoców i cukru. W każdym razie okazuje się świetnym napojem deserowym. Pierwsza metoda przygotowania napoju jest szybsza i prostsza, a nalewka jest mocniejsza.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 4 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 96 % 23 g
134 kcal
IG: 26 / 0 / 74

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 60 D 20 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki do przygotowania likieru śliwkowego, nalegając na alkohol – wódkę. Najważniejsze jest to, że wódka jest dobrej jakości, bez ostrego zapachu i bez podrobionych produktów. Śliwkę do napoju można wziąć dowolnej odmiany i dowolnego koloru, ważne jest, aby owoce były dojrzałe, ale nie przejrzałe, bez widocznych oznak pleśni i zgnilizny.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Możesz zrobić nalewkę ze śliwki z pestkami lub bez, to kwestia gustu. Obecność nasion wpływa na cierpkość napoju. Jednak pestki śliwki zawierają kwas cyjanowodorowy, który jest niebezpieczny dla zdrowia w dużych ilościach. Dlatego lepiej nie przechowywać gotowego likieru na odpływie z kośćmi przez długi czas. Śliwki dobrze myjemy pod bieżącą wodą, lepiej każdy owoc osobno. Wrzuć śliwkę do durszlaka, pozwól wodzie spłynąć.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Umyte śliwki wkładamy do szklanego słoika lub innego pojemnika, który nie utlenia się. Napełnij zawartość słoika wódką, aby przykryła owoce co najmniej o kilka centymetrów wyżej.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Szczelnie zamknij słoik nylonową pokrywką lub gazą i umieść w ciemnym miejscu o temperaturze pokojowej na półtora miesiąca. Raz w tygodniu słoik należy wstrząsnąć, aby napar był lepszy, śliwka była lepiej nasycona alkoholem i dawała sok.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Następnie wlej wódkę ze słoika ze śliwkami do innego pojemnika. Śliwkę zasypiamy cukrem, ponownie zamykamy słoik pokrywką i usuwamy w ciemne, ciepłe miejsce na 15 dni. Raz dziennie śliwkę z cukrem należy wstrząsnąć, aby cukier się rozpuścił, a śliwka wypuściła sok. Po wskazanym czasie odsącz syrop śliwkowy powstały w słoiku ze śliwkami, przefiltruj go przez gazę złożoną w kilku warstwach.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Połącz syrop śliwkowy z wódką z dodatkiem śliwki. Po zmieszaniu osad może ponownie wypaść. Po raz kolejny przefiltrowujemy nalewkę przez gazę z bawełną. Nalewamy napój do butelek, szczelnie zamykamy korkami. Usuwamy nalewkę do przechowywania w chłodnym miejscu.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Nalewanie jest gotowe. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Śliwka - 42   kcal/100g
  • Śliwka świeżo mrożona - 52   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wódka - 235   kcal/100g

Podobne przepisy