nalewka ze śliwki wiśniowej

Słoneczna nalewka ze śliwki wiśniowej ozdobi stół na każde wakacje! Domowy likier ze śliwki wiśniowej według tego przepisu utrzymuje się przez ponad rok. To, co mnie przyciągnęło w tej technologii gotowania, to to, że wódka nie jest potrzebna. Wylewanie przygotowuje się metodą naturalnej fermentacji i uzyskuje się siłę 8-12 stopni. Zwierzęta docenione!:)))
viktorinaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 44 g
176 kcal
IG: 9 / 0 / 91

metoda gotowania

czas gotowania: 110 D

śliwka wiśniowa musi zostać umyta przed przygotowaniem likieru. Nasiona można usunąć lub pozostawić jagody w całości. Wolę drugą opcję.

następnie przenieś śliwkę wiśniową do słoika, przykryj cukrem i zalej wodą. Dobrze wstrząśnij słoikiem, aby jagody zmieszały się z cukrem. Przykryj szyję gazą, zawiąż. Umieść nalewkę w ciemnym miejscu na kilka dni.

gdy ciecz zacznie fermentować, pojawi się piana i charakterystyczny kwaśny zapach, zainstaluj uszczelkę wodną na słoiku. Można go kupić w sklepie lub zrobić samemu. Na przykład najprostszą konstrukcją jest zwykła gumowa rękawica noszona na szyjce puszki. W jednym z palców musisz zrobić dziurę igłą.

za półtora miesiąca fermentacja dobiegnie końca (rękawica opadnie). Odcedź płyn przez kilka warstw gazy, wyciśnij śliwkę wiśniową. Można zostawić niewielką ilość jagód. Uważam, że to bardzo piękne, gdy podczas serwowania w szklance z nalewką unosi się para całej śmietany.

wlej gotowy nalewak do butelek i szczelnie zamknij. Umieść butelki z nalewaniem w chłodnym miejscu na 2 miesiące, po czym będą gotowe do spożycia.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Śliwka - 27   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy