Nalewka miodowa z pieprzem

zdrowy napój alkoholowy z nutami miodu na podniebieniu! Nalewka miodowa z pieprzem jest skutecznym środkiem przeciwdrobnoustrojowym, który stanowi podstawę napoju: miód, alkohol i pieprz wzmacniają się nawzajem. Oprócz głównych składników można stosować inne dodatki, które poprawią smak napoju.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu
zwycięzca Konkursu najlepszy przepis tygodnia 9-15 listopada

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 14 g
252 kcal
IG: 0 / 0 / 100

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 14 d
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki według listy. Aby nadać nalewce przyjemny smak, użyłem cynamonu, możesz wziąć inne przyprawy lub dodatki, na przykład tymianek, skórki cytryny, czosnek, imbir, pachnące zioła. Jako bazę alkoholową możesz użyć alkoholu, wódki lub bimbru.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wlej wódkę do szklanego pojemnika. Ważne jest, aby używać wysokiej jakości wódki, sprawdzonego producenta. Myjemy strąk ostrej papryki, wykonujemy nacięcie na całej długości, nie trzeba usuwać nasion z pieprzu. Włóż pieprz do słoika z wódką.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Dodaj miód. Oczywiście lepiej jest używać świeżego płynnego miodu i zawsze naturalnego. Ale nawet Ubiegłoroczny kandyzowany produkt nadaje się do przygotowania takiego napoju. Możesz użyć dowolnego miodu: gryki, lipy lub ziół. Kandyzowany miód nie musi być podgrzewany w celu stopienia (w przeciwnym razie miód straci wszystkie właściwości lecznicze), można go łatwo rozpuścić w bazie alkoholu. Dodaj miód do pozostałych składników.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wymieszaj zawartość słoika, zamknij słoik pokrywką i włóż do ciemnego miejsca w temperaturze pokojowej na 10 dni.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Aby uzyskać bogaty smak, należy okresowo wstrząsać pojemnikiem z nalewką.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Następnie filtrujemy nalewkę i pozostawiamy do zaparzenia na kolejne dwa dni. Jeśli osad spadnie, ponownie przefiltruj, wlej płyn do ciemnej szklanej butelki z zakrętką. Usuwamy nalewkę w ciemnym, chłodnym miejscu, w świetle przydatne enzymy mogą zostać zniszczone w napoju. Nalewka miodowa jest przechowywana w warunkach przechowywania do 3 lat.

miód jest źródłem składników odżywczych, enzymów, minerałów, witamin, które dobrze wpływają na organizm człowieka. Miód wzmacnia ruchliwość jelit, poprawia apetyt, normalizuje pracę jelit, przyspiesza procesy metaboliczne w organizmie, usuwa toksyny, wzmacnia układ odpornościowy, działa moczopędnie, wypłukuje piasek z nerek, nasyca witaminami A, B, E, C, pierwiastkami śladowymi: potasem, fosforem, sodem, żelazem. Ponadto miód uspokaja, ułatwia zasypianie, odmładza organizm na poziomie komórkowym, zwiększa libido. Alkohol działa jako konserwujący, przeciwdrobnoustrojowy Składnik. Dlatego taka nalewka jest prawdziwym lekiem, oczywiście pod warunkiem, że jest używana w umiarkowanych dawkach. Wystarczy łyżeczka dziennie, jeśli nie ma alergii na miód.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Miód - 400   kcal/100g
  • Wódka - 235   kcal/100g
  • Papryka ostra - 40   kcal/100g

Podobne przepisy