miód pitny bez drożdży

pyszny, domowy, trochę chmielowy napój! Aby przygotować napój alkoholowy, nie zawsze można znaleźć drożdże piwne lub winne. Dlatego proponuję przepis na miód pitny bez drożdży. Przepis jest dość prosty i odpowiedni dla początkujących winiarzy.
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 10 g
47 kcal
IG: 0 / 30 / 70

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 15 d
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Wlej odpowiednią ilość ciepłej wody do większego słoika.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Dodaj miód i wymieszaj, aby dobrze się rozpuścił.Smak gotowego napoju będzie bardzo zależał od smaku miodu. Powinien być pachnący. Najlepsze odmiany to jasny miód.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Przygotuj odpowiednią ilość rodzynek i chmielu. Chmiel, którego używam, jest granulowany, specjalny do miodu pitnego. Nie jest tak gorzki jak Apteka.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Dodaj chmiel i rodzynki do słoika. Ponownie wszystko wymieszaj. Jeśli wolisz mocniejsze napoje, możesz dodać trochę świeżych winogron. W takim przypadku napój będzie fermentował mocniej, a przy długim ekspozycji będzie mógł uzyskać dodatkowe stopnie.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Przykryj słoik małym kawałkiem gazy i umieść go w ciepłym miejscu do fermentacji na kilka dni. Zajmie to 10-14 dni. Ze względu na brak drożdży w napoju fermentacja potrwa dłużej.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Gdy masa przestanie fermentować, należy ją przecedzić przez kilka warstw gazy. Następnie butelkuj, szczelnie zamknij i umieść w ciemnym i chłodnym miejscu na co najmniej 3 miesiące. Podczas tego nalegania napój nabierze niezbędnego aromatu i smaku. Jeśli utrzymasz napój jeszcze dłużej, uzyska niezbędne stopnie i stanie się alkoholowy.

nie zawsze i nie każdy ma możliwość znalezienia prawdziwych drożdży piwnych lub winnych do przygotowania miodu pitnego. W takim przypadku możesz go ugotować bez drożdży. Ten przepis jest bardzo prosty i jest bardzo popularny wśród początkujących winiarzy.
w chłodnym miejscu, odpowiednio ugotowanym, miód pitny można przechowywać przez kilka lat. Aby spróbować prawdziwego smaku takiego napoju miodowego, polecam poczekać co najmniej rok - będziesz musiał wykazać się cierpliwością.
miód pitny jest doskonale przechowywany w szklanych butelkach, najlepiej z ciemnego szkła. Ale w dawnych czasach ten napój był przechowywany w drewnianych beczkach.
spróbuj i wszystko ci się uda!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Miód - 400   kcal/100g
  • Rodzynki - 280   kcal/100g
  • Kiszmisz - 279   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Chmiel - 0   kcal/100g

Podobne przepisy