skład / składniki
metoda gotowania
aby nie używać drożdży do przygotowywania wódki, winogrona należy zbierać przy suchej pogodzie, a jagód nie myć przed użyciem. Na powierzchni jagód znajdują się naturalne tak zwane drożdże winne - to dzięki nim rozpocznie się proces fermentacji.
ciasto winogronowe umieścić w specjalnym pojemniku do fermentacji.
rozcieńczyć cukier w ciepłej wodzie, dokładnie wymieszać, aż całkowicie się rozpuści i wlać do pojemnika na ciasto winogronowe. Umieść w ciepłym miejscu do fermentacji. Załóż gumową rękawicę medyczną na szyjkę pojemnika i zrób małą dziurę w palcu.
gdy tylko gumowa rękawica spadnie lub zostanie opróżniona - proces fermentacji jest zakończony. W rezultacie powstał tak zwany zacier.
Zacier przecedzić przez kilka warstw gazy, oddzielając od miąższu jagodowego. Następnie przejedź przez bimber do siły produktu 40 stopni. W razie potrzeby można przeprowadzić wtórną destylację,ale niekoniecznie.
Przynieś powstały napój do 50 stopni . Następnie musisz wyczyścić bimber. Aby to zrobić, możesz użyć orzeszków piniowych. Połóż garść orzechów na dnie pojemnika i pozostaw na 2-3 tygodnie. Orzeszki piniowe zgromadzą wszystkie olejki eteryczne, po czym można je wyrzucić.
wlej powstałą wódkę winogronową do szklanego pojemnika, szczelnie zamknij i odstaw na półtora miesiąca w ciemnym chłodnym miejscu, aby uzyskać najlepszy smak i aromat, po czym możesz spróbować.
taki napój jest przechowywany przez długi czas - w piwnicy przez co najmniej rok.
Wesołych Świąt!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ciasto winogronowe - 15 kcal/100g