skład / składniki
metoda gotowania
aby zapomnieć o drodze do apteki, musisz monitorować swoją dietę, prowadzić zdrowy tryb życia. A jeśli zdarzyło się jakieś kłopoty, spróbuj leczyć metodami ludowymi. Wiele przepisów na różne wywary i herbaty ma na celu uzdrowienie i poprawę samopoczucia. Jednym z takich przydatnych przepisów jest wywar z kory brzozy.
kora brzozy jest zbierana wiosną, zaraz po zebraniu soku. Następnie kora jest suszona. Przechowuj surowce w papierowych torebkach lub opakowaniach kartonowych. Przechowywać w suchych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
dla wielu nie jest tajemnicą, że kora brzozy działa nie tylko przeciwzapalnie, bakteriobójczo, ale także tonizująco, a także przeciwbólowo i uspokajająco na organizm.
picie herbaty z kory brzozy jest bardzo zdrowe. Pomoże poprawić trawienie, poprawi metabolizm. A dzięki zintegrowanemu podejściu pomoże zrzucić dodatkowe kilogramy. Oprócz wszystkich powyższych, kora ma również działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
jak prawidłowo zaparzyć tak przydatne surowce?
1. Wlej wodę do rondla lub czajnika, Wyślij do ognia. Doprowadź wodę do wrzenia.
2. Na patelni rozłóż przygotowaną korę brzozy. Kora powinna być wysuszona i zmielona.
3. Zalej kora brzozy wrzącą wodą. Przykryj patelnię pokrywką, wyślij na małym ogniu.
4. Odparowujemy, aż ciecz zmniejszy się do 800 mililitrów.
5. Filtruj bulion leczniczy przez drobne sito. Sito można dodatkowo wyłożyć kawałkiem gazy, złożonym w kilku warstwach.
picie wywaru z kory brzozy powinno odbywać się w małych porcjach kilka razy dziennie. Osoby cierpiące na przewlekłe choroby nerek i zapalenie jelita grubego powinny unikać spożywania wywaru. Ponadto kobiety w ciąży i karmiące powinny powstrzymać się od używania wywaru z kory brzozy. To chyba wszystkie przeciwwskazania.
dobre zdrowie i dobry nastrój!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Woda - 0 kcal/100g
- Kora brzozy - 0 kcal/100g