skład / składniki
metoda gotowania
kompot jest prawdopodobnie jednym z najbardziej poszukiwanych preparatów na zimę. Zimą kompoty przypominają gorące lato, cieszą oko jasnym kolorem, a organizm witaminami. O każdej porze roku kompot odświeży, zachwyci gości, ugasi pragnienie.
ponieważ rokitnik jest bardzo przydatny, czego nie gotuje się z niego! Ten przepis opisuje proces gotowania kompotu, z którego cała rodzina będzie zadowolona!
1. Sortujemy jagody rokitnika: usuwamy zepsute, zgniłe jagody, odrywamy również pozostałe gałęzie. Przygotowane jagody myjemy pod bieżącą wodą. Aby to zrobić, po prostu włóż rokitnik do durszlaka i zastąp go strumieniem wody.
2. Wlej wodę do rondla, Wyślij do ognia, zagotuj. Gdy woda się zagotuje, sterylizujemy słoiki i pokrywki. Pokrywki można zalać wrzącą wodą, a słoiki wysterylizować w piekarniku, kuchence mikrofalowej lub nad parą.
3. W przygotowanych słoikach wkładamy rokitnik, wypełniając je około jednej trzeciej. Na tym etapie możesz dodać garść jagód, ale jest to opcjonalne. Odpowiednie są maliny, porzeczki, jeżyny, truskawki. Ogólnie rzecz biorąc, jagody są dodawane do koloru, chociaż bez nich kompot jest bogaty i smaczny.
4. Zalej zawartość słoików wrzącą wodą, przykryj pokrywką, pozostaw na 10 minut. Następnie wlej wodę do rondla, wlej do niego cukier, Wyślij do ognia. Gotuj syrop przez 5 minut od momentu wrzenia.
5. Wlej jagody wrzącym syropem, przykryj pokrywkami i hermetycznie zwiń. Odwracamy półfabrykaty do góry nogami, izolujemy kocem. Czekamy na całkowite ochłodzenie, po czym przenosimy kompot do stałego miejsca przechowywania.
miłej degustacji!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Rokitnik - 52 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g