Kwas owsiany z miodem i rodzynkami

przygotuj pyszny orzeźwiający napój na lato! Kwas owsiany ma przyjemny zapach i dyskretny smak owsa. Napój orzeźwia, orzeźwia, tonizuje i gasi pragnienie! Oprócz smaku kwas chlebowy jest również przydatny. Szczególnie przydatny dla osób cierpiących na cukrzycę. Doskonale obniża poziom cukru. Ci, którzy mają problemy z sercem, mogą również doświadczyć korzyści płynących z napoju. Taki kwas chlebowy ma korzystny wpływ na układ trawienny, co jest ważne dla wszystkich. W upalny letni dzień taki napój ugasi pragnienie, doda energii i energii!
NiedźwiadekAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 8 % 1 g
tłuszcze 8 % 1 g
węglowodany 85 % 11 g
61 kcal
IG: 0 / 73 / 27

metoda gotowania

czas gotowania: 6 D 1 h

napój jest bardzo łatwy do przygotowania, poradzi sobie nawet uczeń. Jedyną rzeczą jest to, że na wynik trzeba poczekać kilka dni. Pierwszy kwas jest osuszany, a kwas chlebowy jest już pijany z drugiej Zatoki. Nawiasem mówiąc, po wypiciu napoju owies można ponownie wlać, dodając miód i rodzynki do woli. Tak więc na tym samym owsie możesz zrobić kwas chlebowy przez miesiąc!

1. Wlej owies do miski, zalej wodą, wymieszaj. Następnie spuszczamy wodę, a wraz z nią śmieci, które wypłynęły na powierzchnię. W ten sposób myjemy owies kilka razy, aż woda będzie czysta.

2. W trzylitrowym słoiku układamy już umyty owies i połowę porcji miodu. Jeśli chodzi o miód: powinien być płynny. Jeśli miód jest gęsty, lepiej go stopić w kuchence mikrofalowej. Napełnij składniki czystą wodą pitną. Przykryj słoik kawałkiem gazy, złożonym w dwóch lub trzech warstwach. Pozostaw na trzy dni w temperaturze pokojowej.

3. Po określonym czasie kwas zacznie się pienić. Spuszczamy pierwszy kwas chlebowy, nie będziemy go potrzebować. Ponownie dodaj miód i rodzynki do owsa pozostałego w słoiku ,zalej czystą zimną wodą (weź taką samą ilość jak za pierwszym razem). Wymieszaj, przykryj czystym kawałkiem gazy, złożonym w kilku warstwach. Pozostaw na trzy dni w temperaturze pokojowej.

po określonym czasie napój jest całkowicie gotowy. Powinien być odcedzony i można go pić.

pij z przyjemnością!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Owies - 316   kcal/100g
  • Miód - 400   kcal/100g
  • Rodzynki - 280   kcal/100g
  • Kiszmisz - 279   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy