skład / składniki
metoda gotowania
podgrzej wodę do 26-29 stopni Celsjusza. Wlej do niego cukier (1 kg), mieszaj, aż całkowicie się rozpuści.
wiśnia jest oczyszczona z pestek (nie możesz wcześniej umyć wiśni!), przenosimy go do szklanego pojemnika i napełniamy słodkim syropem. Aby podczas fermentacji muszki nie dostały się do brzeczki, bandażujemy szyjkę pojemnika gazą. Zostawiamy pojemnik w ciepłym, ciemnym miejscu (temperatura pokojowa) i już pierwszego dnia zauważamy oznaki fermentacji - masa pieni się, syczy. Kilka razy dziennie mieszamy brzeczkę.
po tygodniu filtrujemy brzeczkę przez gazę, wyciskamy ciasto i wyrzucamy.
Dodaj kolejny 1 kg cukru, wstrząśnij sokiem, aby pomóc rozpuścić kryształy cukru. Wlej sok do pojemnika fermentacyjnego, około 3/4 całkowitej objętości, aby było miejsce na zachodzące reakcje. Zamykamy Pojemnik uszczelką wodną (możesz użyć gumowej rękawicy medycznej, wykonując małe nakłucie igłą w jednym z palców). Pozostaw do fermentacji w ciepłym pomieszczeniu na 5 dni.
po tym czasie zdejmij migawkę, spuść trochę płynu, podgrzej go na małym ogniu i rozpuść w nim 500 gramów cukru. Następnie ponownie wlej do głównego pojemnika, wymieszaj i zainstaluj uszczelkę wodną.
powyższą procedurę z cukrem przeprowadzamy ponownie po 5 dniach.
czekamy na zakończenie fermentacji (1-2 miesiące), uszczelnienie wodne przestanie bulgotać (rękawica odpadnie). Odcedź wino bez wpływu na osad i wlej do szklanych butelek, które zatykamy i przenosimy do chłodnego, ciemnego miejsca do dojrzewania (na przykład do piwnicy).
piękne przezroczyste wino jest gotowe!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Wiśnia kwaśna - 52 kcal/100g
- Wiśnia słodka - 64 kcal/100g
- Wiśnia suszona - 292 kcal/100g
- Wiśnia konserwowa - 61 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g