skład / składniki
metoda gotowania
przygotuj śliwkę wiśniową na dżem. Jagody powinny być Dojrzałe, nie zepsute, ale jednocześnie nie miękkie. W przeciwnym razie może to wpłynąć na smak gotowego dżemu i zepsuć go. Wlej śliwkę wiśniową do dużej miski lub miski i zalej zimną bieżącą wodą. Następnie dokładnie wypłucz jagody z kurzu i brudu. Kości z owoców nie można usunąć, ponieważ proces ten zajmuje dużo czasu i nie wpływa szczególnie na smak domowego dżemu.
po umyciu śliwki wiśniowej wrzuć ją do metalowego durszlaka i wlej nadmiar płynu.
wlej wodę do rondla o dużej średnicy (aby wszedł do niego durszlak) i umieść na kuchence. Na średnim ogniu doprowadzamy wodę prawie do wrzenia (ale nie gotujemy!), zmniejsz ogień i opuść durszlak ze śliwką wiśniową na 3-4 minuty. Po umyciu jagód pod strumieniem zimnej wody. Za pomocą widelca z ostrymi zębami wykonamy nakłucia w śliwce wiśniowej.
ugotuj słodki syrop na dżem. Aby to zrobić, w rondlu wymieszaj wodę i cukier, wymieszaj i umieść na kuchence. Na małym ogniu (aby cukier się nie przypalił) zagotuj zawartość rondla i gotuj przez około 5 minut. Następnie wlej przebitą śliwkę wiśniową z uzyskanym syropem. Moczymy jagody w takim syropie przez 4 godziny.
ponownie wlej syrop z powrotem do rondla i gotuj na małym ogniu przez 15 minut od wrzenia. Następnie syrop stanie się znacznie grubszy i gęstszy w konsystencji.
ponownie wlej syrop wiśniowy i trzymaj w nim jagody przez 4 godziny.
po określonym czasie włożymy śliwkę wiśniową wraz z syropem do pieca, zagotujemy i gotujemy na małym ogniu przez około 10-15 minut. Następnie zdejmij patelnię z ognia.
następnie pozwól dżemowi ostygnąć i wlej go do sterylnych słoików, Zamknij sterylnymi pokrywkami. Oczywiście zostawiamy trochę dżemu na próbę, a resztę odkładamy do przechowywania.
pyszny bursztynowy dżem z żółtej śliwki wiśniowej jest gotowy! Możesz rozpocząć degustację!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Śliwka wiśniowa - 27 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g