dżem z suszonych śliwek bez pestek na zimę

pyszny dżem śliwkowy! Przygotuj się na Tea Party! Beznasienny dżem z suszonych śliwek na zimę nie jest trudny do przygotowania. Ten przepis sugeruje użycie mniejszej ilości cukru niż zwykle i przechowywanie gotowego produktu w lodówce lub piwnicy, czyli na zimno. Okazuje się więc nie mniej smaczny, ale nieco bardziej zdrowy. Sok z cytryny nadaje oryginalną kwaskowatość, a sól morska sprawia, że dżem smakuje cieńszy i bardziej wyrafinowany. W razie wątpliwości możesz wykluczyć sól morską z kompozycji.
Adela♥♥Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 3 % 2 g
tłuszcze 1 % 1 g
węglowodany 96 % 66 g
262 kcal
IG: 64 / 0 / 36

metoda gotowania

czas gotowania: 3 h 20 min

1. Sterylizujemy słoiki. Możesz to zrobić w dowolny wygodny i znajomy sposób. Zasadniczo wystarczy dokładnie umyć słoiki sodą oczyszczoną, a następnie poparzyć słoiki wrzącą wodą. Po wysuszeniu słoików dżem układa się w suchych słoikach. Jeśli chodzi o objętość puszek... W sumie z określonej liczby produktów uzyskuje się odpowiednio 700-800 gramów dżemu, a słoiki będą potrzebować 2-3 małych. Przygotowujemy również pokrywki.

2. Sortujemy suszone śliwki, odrywamy szypułki, wycinamy zepsute miejsca, jeśli są dostępne, chociaż oczywiście idealnie są brane owoce bez wad-Dojrzałe, ale nienaruszone i twarde. Suszone śliwki myjemy w durszlaku, czekamy, aż woda się rozleje, kładziemy na czystym, suchym ręczniku, dociskamy jego krawędź do góry, aby wchłonąć pozostałą wilgoć. Następnie pokrój suszone śliwki na pół i usuń nasiona. Pokrój każdą połowę ponownie na pół wzdłuż, aby uzyskać długie ćwiartki. Wkładamy je do emaliowanej patelni (możesz również użyć patelni ze stali nierdzewnej).

3. Przykryj suszone śliwki cukrem. Jeśli chcesz, możesz wziąć większą ilość, ale z tym dżemem okazuje się smaczny i przechowywany przez długi czas (choć w lodówce lub piwnicy), chociaż z wyraźną kwaskowatością. Pozostaw suszone śliwki w cukrze na 2 godziny w temperaturze pokojowej. W tym czasie owoce wypuszczą sok.

4. Gdy minie określony czas, wymieszaj zawartość patelni i umieść na średnim ogniu. Doprowadzić do wrzenia, wymieszać, aby wszystkie kryształy cukru się rozpuściły (jeśli jeszcze nie zdążyły się rozpuścić w ciągu 2 godzin stania). Wlej sok z cytryny (świeżo wyciśnięty), wlej sól morską - dosłownie szczyptę. Dodaj sól morską do woli-da subtelną, subtelną i interesującą nutę do smaku gotowego dżemu. Wszystko dobrze wymieszaj i zmniejsz ogień do minimum.

5. Gotuj dżem przez 20-25 minut, aż zacznie gęstnieć. Kiedy tak się stanie, włóż gorący dżem do przygotowanych sterylnych słoików, szczelnie zamknij sterylnymi pokrywkami. Odwróć słoiki do góry nogami, przykryj ręcznikiem i pozwól dżemowi ostygnąć do temperatury pokojowej. Po usunięciu gotowego dżemu w stałym miejscu przechowywania w lodówce lub piwnicy.

gotowe!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Śliwka - 227   kcal/100g
  • Sok z cytryny - 16   kcal/100g
  • Sól morska - 0   kcal/100g

Podobne przepisy