skład / składniki
metoda gotowania
przygotowanie takiego dżemu jest naprawdę bardzo proste. I zaczniemy oczywiście od jagód, które należy dokładnie posortować i umyć. Do dżemu musisz wybrać dojrzałe i całe jagody bez małżeństwa. Umyte jagody układamy na czystym ręczniku, aby trochę wyschły. Po specjalnym urządzeniu usuwamy nasiona z wiśni. Jagody bez pestek są przenoszone do emaliowanej patelni.
postaw patelnię na minimalnym ogniu. Ważny punkt-nie dodajemy wody. Oznacza to, że dżem składa się tylko z dwóch składników! Czekamy, aż sok uwolniony z jagód zacznie bulgotać. Pamiętaj, aby mieszać! Gotuj przez 5 minut.
wlej żelujący cukier do rondla, dobrze wymieszaj, aż całkowicie się rozpuści. Nie musisz doprowadzać do wrzenia. Najważniejsze jest to, że nie ma kryształów. Wyjmujemy patelnię z pieca i wkładamy gorący dżem do suchych sterylnych słoików, szczelnie zamykamy pokrywkami i pozostawiamy do całkowitego ostygnięcia w temperaturze pokojowej.
P. S. aby wysterylizować słoiki, rozgrzej je w piekarniku. Robimy to w ten sposób: myjemy ręcznik, wyciskamy, rozkładamy na blasze do pieczenia. Kładziemy słoiki na wilgotnym ręczniku na beczce. Wkładamy blachę do pieczenia z puszkami do piekarnika, który włączamy, aby podgrzać do 120 stopni Celsjusza. Trzymaj słoiki w piekarniku po podgrzaniu przez 10 minut.
przechowuj taki dżem w ciemnym, chłodnym miejscu. Jest dobrze przechowywany, ale z reguły nie pozostaje długo:) ponieważ okazuje się niesamowicie smaczny, piękny i kusząco apetyczny!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Wiśnia kwaśna - 52 kcal/100g
- Wiśnia słodka - 64 kcal/100g
- Wiśnia suszona - 292 kcal/100g
- Wiśnia konserwowa - 61 kcal/100g
- Cukier żelujący - 398 kcal/100g