dżem jeżynowy na zimę

Jakie to pyszne! Nie zazdrość-zrób to sam! Jeśli jesteś miłośnikiem słodyczy, pokochasz dżem jeżynowy, a dzieci go uwielbiają.
eeloo4kaaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 2 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 98 % 56 g
226 kcal
IG: 4 / 0 / 96

metoda gotowania

czas gotowania: 11 h

wybieramy najlepsze jeżyny, jakie możemy zdobyć. Powinny być dojrzałe, ale nie ospałe. Jagody myjemy w chłodnej wodzie, dla wygody wkładając do durszlaka.& nbsp;bierzemy cukier i wlewamy go do rondla z podgrzaną wodą. Gotuj powoli mieszając i tak przez 2 minuty.

powstały syrop należy przefiltrować przez gazę złożoną z kilku warstw.& nbsp;każda inna, dość gęsta i czysta ściereczka również zejdzie . Przefiltrowany syrop gotujemy po raz drugi i wrzucamy do niego jagody.

powoli doprowadzaj wodę do wrzenia przez 5 minut. Pod koniec gotowania wodę należy pozostawić do ostygnięcia na około 6 lub 7 godzin. Po schłodzeniu mieszaniny powtarzamy proces, utrzymując patelnię na małym ogniu przez 10 minut. Późniejsze chłodzenie zajmie o połowę mniej czasu niż pierwsze.

stały się zimnym dżemem, gotujemy po raz trzeci i ostatni. Zajmie to również 10 minut, a może trochę więcej, jeśli wydaje ci się, że dżem jeżynowy jest nadal dość wodnisty. Gotowany dżem wlewa się do słoików i konserwuje pięknymi pokrywkami.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Jeżyna - 31   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy