skład / składniki
metoda gotowania
oczyszczamy umyte morele i wkładamy do rondla z wodą. Zagotuj wodę w niskiej temperaturze pieca. Kiedy się zagotuje, pozwól mu chodzić przez dwie minuty.
& nbsp;następnie bierzemy metalowe sito i przepuszczamy przez nie wywar, do innego pojemnika. Nie wyjmujemy gotowanych moreli z sita, ale mielimy je przez ruszt. Masa morelowa składa się w osobny, pusty rondel. Dodaj do niego cukier i odmierzony kwas cytrynowy, aby uzyskać lepszy smak. Gotuj w niskiej temperaturze, mieszając zawartość rondla. Powstałą piankę usuwamy i wyrzucamy.
gotowanie zajmie 2 godziny, po których morele powinny zamienić się w galaretkę. Jeśli nadal są daleko od tej gęstości, gotuj dłużej.
przygotowujemy blachę do pieczenia. Rozłóż jego powierzchnię papierem do pieczenia pokrytym bardzo cienką warstwą oleju roślinnego. Wlej tam galaretkę morelową i piecz przez 3 godziny w temperaturze 60 stopni.
po zakończeniu pieczenia pozostawiamy już zauważalnie gęstą galaretkę do wyschnięcia na czystym powietrzu, w miejscu, w którym padają promienie słoneczne. Ta opcja jest opcjonalna i konieczna tylko wtedy, gdy pieczenie okazało się niewystarczające, aby całkowicie wysuszyć galaretkę, aż zamieni się w pastylkę.
nie myl pastylki do ssania z pastylką sprzedawaną w sklepach. Ten wygląda zupełnie inaczej. Nie powinien być lepki, ponieważ w przeciwnym razie nie będziemy w stanie normalnie zwinąć go w tuby, które następnie zajmą miejsce w spiżarni. W tej formie pastylki z moreli można przechowywać przez bardzo, bardzo długi czas. W każdej chwili możesz zdobyć rurki i użyć ich zgodnie z ich przeznaczeniem!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Morele - 46 kcal/100g
- Morele w puszkach - 50 kcal/100g
- Kwas cytrynowy - 0 kcal/100g