skład / składniki
metoda gotowania
więc przygotowujemy się do zimowania:) pikle, dżemy... dziś przygotowujemy dżem ze śliwki wiśniowej. Okazuje się, że jest bardzo smaczny, jasny. Ale od razu chcę zauważyć, że ze względu na to wszystko Będę musiał ciężko pracować... Bądź cierpliwy i czas! Ale radzę spróbować) zwłaszcza, że zrobimy tylko 3 litry dżemu. więc nie będziesz bardzo zmęczony!!
przepis kulinarny jest pozornie prosty. Moja śliwka wiśniowa. Na kuchence kładziemy filiżankę wody, doprowadzamy wodę do wrzenia. Wrzuć śliwkę wiśniową do wrzącej wody i zaznacz moment, w którym skóra zacznie pękać. Natychmiast zdejmujemy z ognia i wkładamy go pod zimną wodę. Od tego momentu zaczynają się trudności ... musisz zdjąć skórę z każdej jagody i usunąć kość... w Internecie jest wiele wskazówek: przetrzeć przez sito, przez durszlak. Nie udało mi się, działało z uchwytami…
zrobione. Pozostaje najprostsza rzecz. Jagody wypełniamy cukrem, dobrze mieszamy i kładziemy na kuchence. Gdy się zagotuje, gotuj przez 5 minut, a następnie ostudź. Następnie ponownie zagotuj, gotuj przez 5 minut, ostudź. I jeszcze raz powtarzamy tę samą procedurę.
gotowanie słoików, nalewanie dżemu.
a zimą delektujemy się bułeczkami z dżemem ze śliwki wiśniowej, popijając wszystko mewą :)
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Śliwka - 27 kcal/100g