skład / składniki
metoda gotowania
w odległych latach 70.ubiegłego wieku dżem śliwkowy na Ukrainie gotowano na ulicy na ogniu, okazał się znacznie smaczniejszy niż na kuchence w domu. Na piecu też działa dobrze, ale radzę ci, jeśli robisz przygotowania na zimę w kraju, trochę poeksperymentuj i nadal gotuj dżem na ogniu, otrzymasz doskonałe słodkie jedzenie.
przepis na dżem jest bardzo prosty, chociaż dżem gotuje się w kilku krokach.
na początek śliwki są myte i suszone. Jeśli śliwka oddziela kość, nie bądź zbyt leniwy, aby ją oddzielić. Jeśli kość nie jest oddzielona, każdą śliwkę należy nakłuć spiczastym zapałką. Syrop zagotować z cukru i wody (pianę z syropu należy usunąć). Gdy syrop jest gotowy, śliwki są w nim zanurzane, a dżem gotowany przez około 20 minut, a następnie usuwany z ognia i odstawiany do całkowitego ostygnięcia.
następnie proces powtarza się trzy do czterech razy, aż do osiągnięcia wymaganej gęstości. Po zakończeniu ostatniego gotowania dżem układa się w słoikach i schładza już w słoikach. Po całkowitym ostygnięciu zamykamy słoiki parzonymi nylonowymi pokrywkami i wyjmujemy do przechowywania w piwnicy lub lodówce
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Śliwka - 42 kcal/100g
- Śliwka świeżo mrożona - 52 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g