skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj niezbędne produkty. Cebulę obrać, opłukać w wodzie. Usuń górne liście z widelca kapusty.
Krok 2:
Ryż wlać do głębokiej miski i zalać zimną wodą, spłukać. następnie ponownie napełnij wodą, spłukując, aż płyn stanie się przezroczysty. W ten sposób skrobia jest wypłukiwana ze zbóż.
Krok 3:
Wlej umyty ryż do miski wolnowaru. Wielu gotuje ryż z kapustą w powolnej kuchence nieco inaczej, najpierw smażąc cebulę z kaszą ryżową, a następnie dodając posiekaną kapustę i wodę, koncentrat pomidorowy. Ta opcja tworzenia drugiego dania różni się tym, że ryż należy najpierw ugotować do połowy. Cebula według przepisu nie jest smażona, ale duszona z resztą składników. Jednocześnie danie okazuje się bardziej dietetyczne, soczyste i aromatyczne.
Krok 4:
Zalać gorącą wodą, lekko posolić, dodać liście laurowe. Włącz tryb " Ryż " lub "owsianka" na tablicy wyników multicookera przez 20 minut, pod warunkiem nalewania gorącej wody i przez 30 minut, pod warunkiem nalewania zbóż zimną wodą. Zamknij sprzęt pokrywką.
Krok 5:
Rozdrobnij widelec kapusty pokrojonym w średniej grubości, gdy tylko technika wyda sygnał dźwiękowy, wlej kawałek kapusty do miski multicookera.
Krok 6:
Dodaj koncentrat pomidorowy. Taki produkt można zastąpić pomidorami w puszkach bez skórki, sokiem pomidorowym, keczupem itp.
Krok 7:
Pokrój obraną cebulę w półpierścienie lub małą kostkę, wlej do miski multicookera. Można go zastąpić zieloną cebulą, porem itp.
Krok 8:
Sól i pieprz potrawę do smaku. Czasami podczas tworzenia potrawy dodaje się mieloną paprykę, suszony tymianek. Wlej olej roślinny, ale upewnij się, że jest bezwonny, w przeciwnym razie całe danie nabierze maślanego smaku.
Krok 9:
Delikatnie wymieszaj wszystko, aby zarówno kapusta, jak i cebula znalazły się w bulionie ryżowo-pomidorowym. Włącz tryb "gaszenie" na 15-20 minut, zamknij sprzęt pokrywką. Gotuj danie, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy.
Krok 10:
Gdy tylko zabrzmi, delikatnie otwórz pokrywkę wolnowaru i wypuść parę. Do gotowego dania można wprowadzić masło, aby wzmocnić smak lub aromat.
Krok 11:
Włóż ryż z kapustą z powolnej kuchenki do misek, głębokich talerzy, udekoruj i podawaj na gorąco.
ryż z kapustą w powolnej kuchence zgodnie z przepisem ze zdjęciem okazuje się bardzo soczysty, pachnący i smaczny, ponieważ danie marnieje we własnym soku. Podaje się go z chlebem na czczo, ze śmietaną lub majonezem czosnkowym w dni bez postu. W razie potrzeby możesz osobno podsmażyć cebulę i dodać ją wraz z kawałkami kapusty.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Zielona kapusta - 46 kcal/100g
- Zielona kapusta świeżo mrożona w opakowaniu - 45 kcal/100g
- Dziki ryż surowy - 353 kcal/100g
- Ryż brązowy surowy - 360 kcal/100g
- Ryż brązowy gotowany - 119 kcal/100g
- Ryż biały witaminizowany surowy - 363 kcal/100g
- Ryż biały witaminizowany gotowany - 109 kcal/100g
- Ryż biały, gotowany na parze, z długimi ziarnami surowy - 369 kcal/100g
- Ryż biały, gotowany na parze, z długimi ziarnami gotowany - 106 kcal/100g
- Ryż instant suchy - 374 kcal/100g
- Ryż instant gotowy do spożycia - 109 kcal/100g
- Rys - 344 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Pasta pomidorowa - 28 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g